Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ALIEN QUADRILOGY BLU RAY EDITION
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Wersje zripowane często są poprawiane przez riperów w procesie ripowania, stąd mogą być róznice w kolorach Smile
2011-12-17 12:48:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



No tak, tylko czy zeby wersja zripowana wygladała lepiej niz oryginał?! Shocked
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-12-17 18:31:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



Miket - u mnie problem leżał w ustawieniach wyswietlania na lapku (mam Sony Vaio i domyślnie jakiś programik zarządzajacy obrazem zmieniał profil wyświetlania przy wykryciu odtwarzania DVD/BR)... faktycznie na początku zaraz po odpaleniu BD obraz był mega ciemny, po wylączeniu tego \"ulepszacza\" wróciło do normy - czernie są takie jak na Twoim sshoocie, obraz z mojego BD bardziej ostry i ma więcej widocznych detali, dodatkowo kolor u mnie jest inny - u Ciebie niebieska zielen u mnie bardziej magenta..(to moje bardziej na plus)
IHMO obraz z mojej wersji BD połyka wersje BDRip... Wink bez obrazy Razz

***EDIT***
sorki Wink powyższe porównanie kolorów odnosi się do wersji DTheater (Alien.Directors.Cut.1979.720p.DTheater.x264.REPACK-hV.mkv) którą zassałem jeszcze na długo przed wydaniem BD - uwaga polecam tą wersje!!! - jezeli chodzi o BD to kolory, kontrast sa dokładnie takie jak na Twoim sshoocie (u mnie trochę wiecej detali widac...)
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2011-12-17 21:03:53
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Virus powiedział: Miket - u mnie problem leżał w ustawieniach wyswietlania na lapku (mam Sony Vaio i domyślnie jakiś programik zarządzajacy obrazem zmieniał profil wyświetlania przy wykryciu odtwarzania DVD/BR)... faktycznie na początku zaraz po odpaleniu BD obraz był mega ciemny, po wylączeniu tego "ulepszacza" wróciło do normy - czernie są takie jak na Twoim sshoocie, obraz z mojego BD bardziej ostry i ma więcej widocznych detali, dodatkowo kolor u mnie jest inny - u Ciebie niebieska zielen u mnie bardziej magenta..(to moje bardziej na plus)
IHMO obraz z mojej wersji BD połyka wersje BDRip... Wink bez obrazy Razz


Non taken, tylko ten sshot to obraz z BRRip'a a nie z mojego BR. Więc najwyraźniej wina leży w jakimś ustawieniu sprzętu, a nie na samym ekranie. Kwestia znalezienia ustawień. Mi faktycznie przy odtwarzaniu BR zmienia się ilość wyświetlanych kolorów na ekranie więc podejrzewam, że tu leży pies pogrzebany.

Virus powiedział:
***EDIT***
sorki Wink powyższe porównanie kolorów odnosi się do wersji DTheater (Alien.Directors.Cut.1979.720p.DTheater.x264.REPACK-hV.mkv) którą zassałem jeszcze na długo przed wydaniem BD - uwaga polecam tą wersje!!! - jezeli chodzi o BD to kolory, kontrast sa dokładnie takie jak na Twoim sshoocie (u mnie trochę wiecej detali widac...)

To dziwne, bo shot pochodzi z wersji 1080, wstaw prosze sshot jak byś mógł dla porównania Smile
____________________________________
MU-TH-UR 6000


Ostatnio zmieniony przez MIKET dnia 2011-12-18 17:56:44, w całości zmieniany 2 razy
2011-12-17 23:45:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



http://lh6.googleusercontent.com/-usVY2I06e7I/Tu0pV1-rOfI/AAAAAAAAABM/8wPpBFpHksM/s1600/a1.bmp

http://lh6.googleusercontent.com/-eLx5vHBlH1A/Tu0lrgORWcI/AAAAAAAAAAw/U56HJQdwFxM/s1600/alien.bmp
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2011-12-18 00:32:41
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



No miałeś rację, faktycznie jest więcej szczegółów ale jej ilość jest bardzo bliska do obrazu z płyty BR jeśli ustawę na "jaśniejszą" (w PowerDVD opcja "Theater"), choć kolory w dalszym ciągu na tym sshocie są raczej zielono-niebieskie (imho lepsze).

Sam ściągnę Twoją wersję i zobaczę jak u mnie się wyświetla - powinna tak samo...

Co do PowerDVD to mi wyłącza Aero przy oglądaniu BR i do tej pory (a problem ten już był chyba 3 lata temu jak widze po postach na rożnych forach) nie rozwiązali tego z Wind 7 (ponoć w Viście oba programy mogą działac jednocześnie) więc ściągam inny program, który mam nadzieję odpali i zobaczę jak będzie się wyświetlać.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-12-18 09:53:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Ok, więc tak:
Udało mi się ściągnąć BRrip o którym mówiłeś - i chyba masz inne ustawienia jasności, bo u mnie obraz jest ciemniejszy (mówię o samym porównaniu klatek SpaceJockey) i widać mniej szczegołów, niemal jak BR w ciemniejszym ustawieniu.

Ale ale - udało mi się ściągnąć Arcsoft TotalMedia Theatre (w wersji 5.0.1.114, w innych były problemy z odtwarzaniem BR) - polecam w cholere ten program. Rewelacja, o wiele lepszy niż gówniany przy nim Cyberlink PowerDVD, który ma kilka ustawień obrazu, w Arcsoft można samemu manipulować kolorystyką jak się chce - super. Dzięki temu udało mi się doprowadzić do obrazu identycznego z BRrip w wersji 1080.
Podejrzewam, że mogę też dojść do kolorystyki z Twojej wersji 720, tylko musiałbym przy tym pogrzebać - mi się osobiście podoba tak jak jest teraz, choć jestem ciekaw jak to wygląda na porządnym TV i odtwarzaczu BR - jak tylko będę miał okazję to to sprawdzę i wtedy dopasuję obraz na kompie (na necie nie mogę znaleźć teraz żadnego screena oficjalnego).
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-12-18 17:53:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
v i r u s




Major
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 795



Miket, sshota robilem z jakiegos mplayera bo nic innego mi nie chcialo zrobic....
faktycznie na totalmedia film jest troche ciemniejszy niz na moich shotach ale kolorystyka jest inna niz na BD, IHMO lepsza.... bardziej gigerowska - taka trupio-popielata.... te niebieskie tony trącą mi bardziej ALIENS...

ArcSoft to juz 114? cholera... ja mam 87 i mi ustawienia video nie dzialaja...
____________________________________
phaj sanky [:

v_irus@interia.pl
2011-12-18 21:53:27
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 4179076 Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Wiem, że sshot z BRrip'a, sshot z BR za nic się obecnie nie da zrobić (przynajmniej nie znam sposobu). Mówiąc o BRrip 720 to go odpalałem przez mplayer'a też i mi faktycznie pokazał ciemniejsze kolory. Totalmedia używam tylko do BR.

W końcu udało mi się odnaleźć screeny na necie, i w sumie dopasowałem kolorystykę u siebie do screenów, fakt, że np. taki SpaceJockey już traci na tedalach z racji ciemniejszego obrazu - ale może tak po prostu powinno być. Oczywiście po rozjaśnieniu od razu wszystko widać.
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-12-19 00:56:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Wiem, że sshot z BRrip'a, sshot z BR za nic się obecnie nie da zrobić


Wystarczy mieć włączoną jakąś w miarę aktualną wersję AnyDVD HD i zrobisz screenshota z blu-raya jednym kliknięciem w VLC media player.
____________________________________
..................
2011-12-21 02:33:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



Taa, czytałem o tym programie, ale już sobie odpuszcze instalowanie go wyłącznie dla opcji screenshotów.

I ponawiam swoje pytanie (podejrzewam, że HICKS bedzie znał odpowiedź) - przymierzam się do obejrzenia jedynki z komentarzem z 2003 r (tej wersji jeszcze nie widziałem/słyszałem) ale zauważyłem bo włączeniu MU-TH-UR mode na chwilę, że przejawiają się tam jakies komentarze Scotta z 2002 r....dużo tego jest? ile w końcu było wersji z jego komentarzem??
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2011-12-21 19:50:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
pawel86ck




Cannon fodder
Dołączył: 2012-09-10
Posty: 2



Oglądałem tyle razy alieny w TV czy to na DVD, ale dopiero wydanie BR pozwoliło mi zobaczyć ten film na nowo. Jakość obrazu pierwszych 2 części kapitalna!! ilość szczegółów godna najlepszych transferów na BR, widać wszystkie pomieszczenia i trud jaki filmowcy wpakowali w ten film, obraz jest bardzo ostry a same ziarno bardzo sugestywne. Oglądając zwłaszcza aliens cały czas byłem pod totalnym wrażeniem, dopiero BR ukazuje jak doskonały jest to film. Zauważa się ogrom szczegółów o których istnieniu wcześniej nie miało się nawet pojęcia, sama nawet ścieżka dźwiękowa jest dużo lepsza, nie ma szumów jak w wydaniu DVD. Szkoda jedynie że ostatnie dwie części nie wypadają tak dobrze, nie mniej przeskok z DVD wciąż na TV jest bardzo duży. Jednym słowem polecam Laughing
2012-09-10 00:25:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB