Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: NIE MA JAK U HICKSA. W E-NERDOWSKIM SKLEPIE.
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815

NIE MA JAK U HICKSA. W E-NERDOWSKIM SKLEPIE.

Zacznijmy od początku!

Od jakiegoś czasu nurtował mnie pewien problem - gołe ściany w moim domu. Pomyślałem, że przydałoby się jakieś urozmaicenie, na którym można by zawiesić oko. Posiadając dość bogate doświadczenie przy
pracy z programami typu CORELDRAW i COREL PHOTO PAINT oraz trochę wolnego czasu i grosza postanowiłem wziąć się na ambicję i zaprojektować coś "ładnego" na ścianę.

Projekty graficzne były pomyślane jako plakaty o rozmiarach 100 na 70 cm, które spełniałyby rolę wkładów do największych dostępnych modeli antyram. Rozdzielczość grafiki miała wynosić 300 dpi. Te założenia (dość ambitne biorąc pod uwagę wydajność sprzętu na którym pracowałem) były moim minimum, którego trzymałem się do końca. Problem polegał jedynie z koncepcjami na te projekty. Postanowiłem wrócić do niewykorzystanych, zaszufladkowanych pomysłów. Kilka lat temu przeglądając stronę CIACHA natrafiłem na dział poświęcony odwzorowaniom wektorowym naszywek z ALIENS. Zauważyłem, że wszystkie bardziej skomplikowane projekty nie zostały jeszcze odwzorowane. Pomyśłałem że mogę się za to wziąć. Zawsze byłem pod wrażeniem KRZYCZĄCEGO ORŁA - godła USCM w filmie Camerona. Mój zapał był słomiany. Straciłem zainteresowanie projektem ponieważ zarówno problem z wydajnością sprzętową jak i brak rozeznania przy pracy z CORELEM szybko mnie zniechęciły.

Ostatnio znowu usiadłem nad KRZYCZĄCYM ORŁEM i dzięki temu złapałem prawdziwego bakcyla. Praca postępowała dość szybko, a w międzyczasie kusiło mnie, aby pójść znacznie dalej. Postanowiłem zaprojektować jeszcze 2 plakaty, które wymagałyby o wiele większych nakładów pracy.

Efekty poniżej.


1. SCREAMING EAGLE

Screaming Eagle - godło United States Colonial Marines. Było ono rozpoznawalne we wszystkich koloniach. Symbolizowało profesjonalizm i oddanie żołnierzy, których głównym zadaniem była ochrona obywateli Stanów Zjednoczonych rozsianych po wielu układach naszej galaktyki.

Historia godła sięga XIX w. To właśnie wtedy podczas Wojny Secesyjnej jeden z farmerów schwytał Bielika amerykańskiego. Ptak został odsprzedany Ósmej Kompanii z Winsconsin, która zmierzała na front. Orła nazwano Old Abe (od nazwiska Abrahama Lincolna) i uczyniono go maskotką kompanii, mającą na celu podnoszenie morale. Powstało wiele legend o tym jak Old Abe brał udział w poszczególnych bitwach - wzbijał się do lotu i "krzyczał" na żołnierzy Konfederacji siejąc w ich szeregach trwogę. Jego sława przetrwała dziesięciolecia. W XXw. nastąpił znaczny postęp, a co za tym idzie i reorganizacja Amerykańskiej Armii. W 1942 roku nowopowstała 101 Dywizja Powietrzno-Desantowa z Winsconsin zaadaptowała nie tylko wizerunek Old Abe'a ale także jego pseudonim. Krzyczący Orzeł znajdujący się na naszywkach żołnierzy ze 101 Dywizji miał im uzmysławiać potęgę uderzenia jaką uzyskiwali przy atakach z przestworzy.

Wraz z rozwojem nauki rozwijała się technika wojskowa. Człowiek sięgnął gwiazd i rozpoczął zasiedlanie obcych światów. Armia, aby wywiązać się ze swojego obowiązku ochrony obywateli Stanów Zjednoczonych musiała znów przejść transformację. Podróżowanie przez przestrzeń kosmiczną, a co za tym idzie pomoc która dla kolonistów rozsianych na innych planetach przybywała z nieba, uczyniła Krzyczącego Orła uniwersalnym symbolem sił amerykańskich. Piechota Morska projektując swoje godło nawiązywała nie tylko do tradycji wojskowej. Krzyczący Orzeł jakiego możemy zobaczyć w filmie Jamesa Camerona oddaje zakres potęgi jakim dysponują USCM.

Teraz ten symbol potęgi może znaleźć się na TWOJEJ ścianie. Samo godło zostało uzupełnione o tło z gwiazd w wysokiej rozdzielczości. Rozmiar plakatu to 100 x 70 cm, drukowany w jednej z lepszych drukarni w Łodzi.

Poniżej macie próbki:




2. FIORINA

Fiorina "FURY" 161 - ZAKŁAD METALURGICZNY I RAFINERIA MINERAŁÓW. Zakład penitencjarny dla osobników z podwójnym chromosem Y. ZAOSTRZONY RYGOR.

Fiorina była planetą, która wywoływała mieszane uczucia. Posiadała własną atmosferę zdolną do podtrzymywania życia, a jej powierzchnię obmywały bezkresne oceany w których żerowały prymitywne istoty. Jednak to co było najcenniejsze dla przybyszów z Ziemi znajdowało się we wnętrzu planety. Bogate pokłady rud metali stanowiły łakomy kąsek dla zaspokojenia potrzeb ludzkiej ekspansji. Wydarcie bogactw naturalnych FIORINIE nie było łatwe - warunki panujące na planecie czyniły ją niegościnną. Udało się jednak na jej powierzchni zbudować zakład metalurgiczny i zabezpieczyć go przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Praca nad wydobyciem i przetwarzaniem rud trwała wiele lat. Gdy przestało być to opłacalne, postanowiono że zakład zostanie zmodernizowany i będzie pełnił funkcję obozu pracy korporacji Weyland-Yutani. Jednak i to przeznaczenie kompleksów na Fiorinie szybko przestało być opłacalne. Wyglądało to tak jakby próby podporządkowania sobie tego świata były z góry skazane na niepowodzenie. Wielkie wahania temperatur oraz huraganowe wiatry stale atakowały kompleks karny. Teraz, po opuszczeniu planety przez większość więźniów, ekipa konserwacyjna prowadziła beznadziejną walkę o zachowanie tego miejsca. Proces niszczenia stale postępował, a jego efekty można było zauważyć wszędzie.

Alien 3 zawsze mnie inspirował. Film mimo wielu wpadek posiada wspanianiale opracowany pod względem wizualnym świat. Wszelkiego rodzaju oznaki zniszczenia zostały idealnie ujęte przez Finchera. Postanowiłem, że opracuję emblemat, który oprócz danych na temat Fioriny zawierałby również hołd dla wizji reżysera.

Kończąc prace nad Krzyczącym Orłem miałem w planach zaprojektowanie emblematu Fioriny. Moje prace szły w dobrym kierunku. Jednak pewnego dnia wyszukałem w google stronę z wzorami na koszulki (zanim zapodał ją Ender) i ze złością stwierdziłem, że facet zaprojektował już emblemat, który był bardzo podobny do mojego (ogólne położenie elementów, umiejscowienie danych na temat Iioriny, symbol W-Y, kabushiki kaisha). Byłem wściekły ponieważ moja praca poszła już daleko. Do tego jego projekt zawierał kilka ciekawych rozwiązań. Miałem do wyboru zostawić wszystko w cholerę albo robić dalej i dać się oskarżyć o plagiat. Wybrałem to drugie, a nawet zapożyczyłem od faceta kilka elementów. Pierwotnie krzaczki oznaczające kabushiki kaisha miały być większe i ulokowane na symbolu W-Y ale wszystko waliło po oczach. W końcu się poddałem i zastosowałem rozwiązanie jakie znalazłem na stronie z koszulkami. Natomiast dobór tekstur, ich nałożenie i przefiltrowanie jest już moją inicjatywą. Z tego też względu postanowiłem wystawić i ten plakat chociaż nie mogę powiedzieć aby był całkowicie MÓJ.

FIORINA podobnie jak pozostałe plakaty została opracowana w fromacie 100 x 70 cm. Zyskuje ona gdy skieruje się na nią źródło światła o odpowiedniej temperaturze jak to widzicie poniżej.

PRÓBKI:




3. SERENITY

Prywatne zakłady karne nie są niczym nadzwyczajnym nawet w dzisiejszej Ameryce. Jednak wizja przyszłości gdzie potężne korporacje dominują nawet nad rządami poszczególnych państw nie mogła pozostać bez wpływu na wykreowanie ponurej rzeczywistości, gdzie chciwość doprowadza do upodlenia zbędnych/niebezpiecznych osobników.

OSIAGNIĘCIE ŁADU POPRZEZ ODIZOLOWANIE. Dewiza systemu penitencjarnego Weyland-Yutani dla każdego miała jakieś znaczenie. Gołąbek pokoju niosący kajdany stale przypominał więźniom czemu znaleźli się w tym miejscu. Ich pobyt w obozach pracy i traktowanie były wynikiem długu jaki musieli spłacić społeczeństwu. Ci którzy nosili ten symbol mieli świadomość, iż pełnią ważną funkcję obrony cywilizacji przed zbędnymi szumowinami, stojąc jednocześnie po właściwej stronie. Rzeczywistość nie miała jednak nic wspólnego ze spłatą długu wobec społeczeństwa. Warunki w jakich przetrzymywano więźniów przypominały te z komunistycznych gułagów. Brud, niedożywienie i mordercza praca w ciężkich warunkach były wynikiem pazerności Weyland-Yutani. Więźniowie, których sprowadzano na Fiorinę stawali się niewolnikami bezwzględnej korporacji.

Tuż po Fiorinie zabrałem się za emblemat Serenity. Próbując oidróżnić ten projekt od pozostałych starałem się opracować tło, które nie tylko byłoby atrakcyjne ale również trzymałoby się temtyki poruszanej w Obcym 3. Wtedy przypomniałem sobie wykład z historii sztuki, na którym byłem kilka lat temu. Poświęcono go sztuce klasycystycznej oraz postaci Giovanniego Battisty Piranesiego. W pewnym momencie pokazano nam slajdy z cyklu szesnastu rycin więziennych tego architekta. Byłem niezwykle poruszony ich podobieństwem do wnętrz kompleksów na Fiorinie. Niemal natychmiast uznałem za pewnik, iż twórczość Piranesiego zainspirowała Normana Reynoldsa (Production Designer przy Alien 3). Posłużyły one za wzór dla kolejnego etapu ewolucji wykreowanego w Alien 3 świata. Gotyckie katedry Vincenta Warda musiały być zastąpione architekturą, która oprócz nawiązań do średniowiecznego stylu, pozwalałaby włączyć w swój obręb elementy zużytej technologii. Polecam zaznajomić się z całą kolekcją ( http://www7.nationalacademies.org/arts/Piranesi_Muniz_Images.html )

Symbol więziennictwa W-Y i szkice Piranesiego - to było to! Oczywiście pozostawał jeden zasadniczy problem - skąd wziąć ilustracje w tak dużej rozdzielczości? Poszukiwania zajęły mi tygodnie ale w końcu się udało. Do swojego projektu wykorzystałem ryciny VIII, VII, III i VI. przedzielając je kratą wiezienną.

Format 100 x 70 cm.




Ponieważ trochę pracy włożyłem w te projekty no i ostatnio muszę liczyć się z pieniążkami postanowiłem, że zaoferuję wszystkim zainteresowanym możliwość kupna tych plakatów. Za każdego z nich trzeba będzie zapłacić po 100 zł. Czemu aż tyle? 70% tej kwoty pójdzie na wydrukowanie plakatu. Dalsze 10-15% będzie trzeba przeznaczyć na wysyłkę (odpowiednie zapakowanie). Z tego zostanie mi około 20 zł. co nie jest aż takim majątkiem.

Nie zwlekaj. Zamów te plakaty już dziś!!!


Ostatnio zmieniony przez HICKS dnia 2009-05-06 00:02:01, w całości zmieniany 1 raz
2008-11-16 02:01:50
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



O zesz w morde. Kiedy podsylales mi zdjecia plakatu z orlem, pozostale dwa byly dopiero w planach. Nie sadzilem, ze tak szybko sie z nimi uporasz! Odloz mi jeden z F161. Zajebisty! Gratulacje za wytrwalosc. Efekt finalny piorunujacy!
2008-11-16 10:34:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
fury161
Promises not exist...



Corporal
Dołączył: 2005-11-26
Posty: 75



Jestem jak najbardziej zainteresowany.Z tym,że plakat zamówiłbym u Ciebie 10.XII ,czyli dopiero za 3 tygodnie(wypłata,wiecie Smile ).Na pierwszy strzał wezmę USCM.Na drugi Fiorinę 161.
Co do samych prac...krótko i zwięźle: rewelacja!
Zaledwie kilka dni temu, kupując plakat Gigera z Alienem,przez chwilkę pomyślałem " dlaczego taki skąpy wybór plakatów-zaledwie jeden wzór nawiązujący do tematyki obcego" ,a tutaj taka niespodzianka.
Tak więc,jeśli będzie możliwość zakupu w grudniu ,USCM biorę na 100%.
2008-11-16 15:51:47
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4356823 281313272 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Ponieważ fury161 jako pierwszy wziął pod uwagę możliwość zakupu 2 plakatów to dorzucę coś na zachętę. Każdy kto zamówi u mnie przynajmniej dwa plakaty dostanie mały BONUSIK-NIESPODZIANKĘ. Oczywiście jak rozwiążę problem przesłania tego bonusika wraz z plakatem Smile.

A więc fury161, Ty jako pierwszy masz szanse na otrzymanie tej niespodzianki wraz z dostarczonym drugim plakatem.
2008-11-16 18:44:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Prace są świetne i musi to nieziemsko wyglądać na ścianie.

Ja osobiście bym się skusił, ale zważywszy na fakt, że mam nisko podłogowe mieszkanie (znaczy do sufitu nie daleko Wink ) to nawet nie miałbym gdzie tego powiesić :/.
2008-11-16 21:00:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



WOW!

Kosmos, zajebiście wyszły zwłaszcza Fiorina!

Pewnie się skusze na nią i na orła jak tylko dostane wypłatę... i czekam na kubeczki - z kubeczka z fioriną na pewno poranna kawa będzie smakowac lepiej Smile, btw o innych gadżetach jak koszulki i podkładki pod myszki też by można pomyśleć żeby wykorzystać projekty do końca!

Szacun dla autora! Smile
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2008-11-16 21:55:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102

Wow !!!

Zapewne sie skusze. Musze tylko przemyslec gdzie znajde miejsce na powieszenie tego (w tubie mam jeszcze jakiegos Gigera Sad i brak scian do wieszania.

Smile
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2008-11-17 10:31:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Michoo76
Force will be with you....



Gunnery Sergeant
Dołączył: 2005-02-27
Posty: 153



Hicks brawa fiorina szczególnie przypadła mi do gustu..

Niestety lokalowe braki + kobieta szykuje się do wyklucia to raczej qbuś Puchatek by się zdał..

Ale gratuluje umiejętności, pozdrawiam
2008-11-17 21:39:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 5059137 Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



Michoo: eee tam, moj synek jak mial 3 lata to dostal figurke krolowej do zabawy
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2008-11-18 19:17:25
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fury161
Promises not exist...



Corporal
Dołączył: 2005-11-26
Posty: 75



A to miło słyszeć o jakiejś ekstra niespodziance(chociaż CIACHO chyba już wszystko zdradził Smile.Kubeczek,zwłaszcza z Fioriny bardzo się przyda,i będzie naprawdę miłym dodatkiem do mojej wciąż skromnej alienowej kolekcji.W każdym razie zajmie honorowe w niej miejsce.
Co do samego zakupu-wygląda to tak: USCM ok.10.XII,a Fiorinę miesiąc później(10.I 2009).
Za jakieś dwa tygodnie skontaktuję się z Tobą,aby omówić szczegóły transakcji i wysyłki.
P.S. Gdybyś miał na sprzedaż jakieś inne gadżety-daj znać.Co prawda nie obiecuję,ale może coś kupiłbym jeszcze.(tutaj głównie mam na myśli naszywki na ubrania,oraz naklejki).
Pozdrawiam.
2008-11-18 21:05:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4356823 281313272 Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



Decyzja należy do Hicksa, ale powiem tak: BIAŁY kubeczek - najlepiej duży jeśli to możliwe 0,4 lub 0.5 L - z Logiem Fioriny by Hicks (tylko okrągły emblemat bez tła of course) będzie WYMIATAŁ... pod choinke taki prosze Smile
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2008-11-19 03:14:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
Michoo76
Force will be with you....



Gunnery Sergeant
Dołączył: 2005-02-27
Posty: 153



Hicks to ja by chętnie też taki kubeczek zanabył Exclamation Question Exclamation

Turek zuch chłopak... pluszowe alieny też gdziesik widziałem Smile
2008-11-19 20:28:24
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 5059137 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



CIACHO wylazł trochę przed szereg. Z kubeczkami, podkładkami, koszulkami i bokserkami trzeba będzie jeszcze poczekać bo jak na razie nie mogę znaleźć firmy, która nie wyskakuje z ceną - 30 zł za koszulkę i 20 za kubeczek. Pomijam fakt, że nie mają opcji nadruku na kubkach o pojemności od 0,4 w zwyż.

Co do BONUSA - NIE. To nie miał być kubek. Miły (mały) BONUSIK.
2008-11-20 00:59:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



Co z tymi kubeczkami ze tak spytam...
Bo kupiłbym coś... plakacik jakiś... ale obowiązkowo z kubeczkiem!
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2009-01-05 12:30:25
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Mały update:

Można już zamawiać kubeczki/kufle. Z tej okazji opracowałem "twardy" motyw na kufelek z którego każdy USCM by wychylił Wink Przepraszam za paskudną jakość zdjęć FIORINY ale mój aparat dosłownie zdychał kiedy robiłem te ostatnie zdjęcia.







2009-05-04 21:37:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
CIACHO
"GAME OVER, MAN!"



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-11
Posty: 830



WYPAS!

Po ile? Ile dostępnych? I jaki numer konta?
Smile
____________________________________
"I AM READY MAN, READY TO GET IT ON!"
2009-05-04 22:59:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1540119 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Mam już zamówieni od CIACHA na 4 kubki z Fioriną. Są jeszcze inni chętni?

Za kubek z nadrukiem zapłacicie tylko 20 zł + koszty wysyłki (10 zł)

Brać, nie czekać!


Ostatnio zmieniony przez HICKS dnia 2009-05-11 13:54:14, w całości zmieniany 1 raz
2009-05-05 20:01:26
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Michoo76
Force will be with you....



Gunnery Sergeant
Dołączył: 2005-02-27
Posty: 153



Poproszę sztuk raz.
2009-05-05 20:37:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 5059137 Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1815



Paczki do Michoo76 i CIACHA są już w drodze.
2009-05-12 22:11:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Michoo76
Force will be with you....



Gunnery Sergeant
Dołączył: 2005-02-27
Posty: 153



Doszło dzięki wielkie Hicks..

Recenzji kubka przeca nie napiszę ale o wiele lepiej wygląda w rzeczywistości niż na mdłych zdjęciach Hicksowego aparatu Smile

Polecam
2009-05-13 19:16:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 5059137 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB