Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: 1, 2, 3, 4, 5  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Majestat Obcego
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44

Majestat Obcego

nie wiem czy zauwazyliscie ale sądze że po pierwowzorze, następne częsci sagi coraz bardziej odbierały majestat obcego ("zwyciężca, perfekcyjna istota" -Ash)Zaczeło sie juz w Aliens kiedy to Ripley rozjechała ów perfekcyjną istote jak natrętnego robala... idąc dalej tym tropem w dialogu pomiedzy Hudsonem a Vasquez pada porównanie do mrówek...co oczywiscie mieli racje. Twórcy idąc na łatwizne odsłonili całą mroczną tajemnicę z pierwszej częsci trzeba powiedziec ze nawet zręcznie a film nawet na tym nie stracił, co wiecej jest bardziej miodny co rzadko sie zdarza sequelom. Kolejna częśc próbowała odbudowac jedynkę ale jak to sie skończyło sami wiemy - dobry zamysł wykonanie słabe. Czwartą częsc wolę przemilczeć gdyż uwazam ją za parodię i bluźnierstwo choc były i ciekawe motywy. Apogeum "zrobaczenia" obcego to komiksy Aliens vs Predator kiedy to nazywa sie obcych "gnidami"... i masakruje sie ich masowo zwykłym pistoletem.
____________________________________
not bad for a human
2008-05-10 18:15:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
Nezumi




Corporal
Dołączył: 2008-01-27
Posty: 80



Majestat kojarzy mi się raczej z dumą, powagą, wyniosłością, etc... nie pasuje mi to do rozrywającego wszystkich na kawałki potwora, czołgającego się w szybach wentylacyjnych i skaczącego po ścianach.

Ale gen. wiem o co ci chodzi. Tylko mi przyrównanie Obcego do mrówki, czy nazywanie "gnidą", albo "robalem" nie przeszkadza. W sumie, to jest on "doskonałą mrówką". Sam nazywam Obcych "robalami".

Nie podoba mi się za to, kiedy tego robala się "osłabia", po to żeby można było z dać ich większą ilość pozostawiając człowieka przy życiu. Ale to tylko film. Z całym szacunkiem jaki do niego mam: to tylko film. Wink

W sumie, marzył by mi się taki film o Obcym, gdzie wszystko ukazane było bardziej od strony gniazda, i/albo który kończyłby się zwycięstwem Obcego. W zasadzie żaden nie skończył się chyba wesoło, ale jednak główny bohater musi przeżyć.
2008-05-11 09:25:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 13658336 Odpowiedz z cytatem
XenomorphCat
kill!



Sergeant
Dołączył: 2008-02-08
Posty: 107



Ja miałam takie wrażenie raczej po obejrzeniu AvP. Obcy zawsze był najgorszą istotą, jaka żyła, przed którą drżeli ludzie, a tu nagle pojawia się "siła wyższa" nad obcymi, okazuje się, że są tylko po to, żeby Predy na nich polowały.... bueeh.
____________________________________
Live only for yourself, because only this deserves for it.
Live only for yourself, because no one lives for you.
2008-05-11 10:19:51
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1729552 Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



no własnie...okazuje sie że predator jest bardziej ludzki albo że może nawet kooperowac z ludzmi i co z tym idzie jest po prostu lepszy. Takie mniejsze zło. A przeciez w filmie "Predator" jest bezwględnym obdzieraczem skór. W Avp pojechali juz zupełnie i pokazali ich jako chodowców obcych co jest po prostu irytujące. Na potrzeby filmu wymysla sie jakies idiotyzmy i to na siłe a przeciez możnaby powrócic do korzeni i nawiązać do "trąbonosych" obcych ktorzy rozbili sie na lv-426.
Ale to juz chyba pomysł na Alien 5 prawda?Wink
pozdrowienia.
____________________________________
not bad for a human
2008-05-11 11:09:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
XenomorphCat
kill!



Sergeant
Dołączył: 2008-02-08
Posty: 107



fallus666 napisał:
no własnie...okazuje sie że predator jest bardziej ludzki albo że może nawet kooperowac z ludzmi i co z tym idzie jest po prostu lepszy. Takie mniejsze zło. A przeciez w filmie "Predator" jest bezwględnym obdzieraczem skór. W Avp pojechali juz zupełnie i pokazali ich jako chodowców obcych co jest po prostu irytujące. Na potrzeby filmu wymysla sie jakies idiotyzmy i to na siłe a przeciez możnaby powrócic do korzeni i nawiązać do "trąbonosych" obcych ktorzy rozbili sie na lv-426.
Ale to juz chyba pomysł na Alien 5 prawda?Wink
pozdrowienia.


Dokładnie o to chodzi. tak, jakby najpierw Obcy były narzędziem czy zwierzątkami w rękach predów, a potem nagle były złe, paskudne i dobrzy (?) predatorzy walczyli z nimi, a ludzie zjednoczyli się z nimi, no i oczywiście wszyscy na alieny Sad. A przecież dwóch na jednego to banda łysego...
____________________________________
Live only for yourself, because only this deserves for it.
Live only for yourself, because no one lives for you.
2008-05-11 20:19:27
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1729552 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Jak dla mnie najbardziej "sfajczonym" pomysłem twórców dalszych części Obcego, była rezygnacja z konwencji horroru, na rzeczy sieczki akcji (Aliens, A4, AvP itp.). Obcy najlepiej pasuje do takiego gatunku filmowego. Obraz Obcego jako złego kosmity, nie różni go od innych stworów w kinie S-F. Podstawowym "atutem" Aliena, jest strach. Widz ma się bać, a nie patrzeć na ogłupiającą sieke. Od akcji jest oczywiście Predator. Połączenie obu kosmicznych stworów na jednym ekranie sprowadza się do tego, że ludzie stanowią tło dla filmu (vide AvP:R). A właśnie ludzkie postacie tworzą cały film, widz ma możliwość identyfikacji się z bohaterami (ten go wkurza, tego lubi itd.). Mam nadzieje, że w kolejnej ekranizacji Obcego bądź Predatora, postarają się o aktorów i lepszy scenariusz.
2008-05-11 20:48:48
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
Kolejna częśc próbowała odbudowac jedynkę ale jak to sie skończyło sami wiemy - dobry zamysł wykonanie słabe.


QUE?

Jakie słabe wykonanie? Fincher stworzył arcydzieło więc prosze mi tu bzdur nie wypisywać. A3 trzyma poziom serii, a dla mnie osobiście jest najlepszym z filmów z obcym. Wiadomo, że fanom najbardziej podobają się częśc 1 i 2, ale "słabe wykonanie" ?
Cytat:
W Avp pojechali juz zupełnie i pokazali ich jako chodowców obcych co jest po prostu irytujące.
Ale wiesz oczywiście, że ten pomysł pojawił się jeszcze w latach 80-tych i został pokazany w najlepszym komiksie z Obcym i Predatorem w roli głównej, na który jakoś nikt nigdy nie narzekał..
____________________________________
..................
2008-05-13 08:57:35
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



no coz...trójeczka ma swoj klimat i wogole super muzyke ale po poprzednich częsciach jest troche jak musztarda po obiedzie...w dodatku pokazanie obcego jako animacji komputerowej jest moim zdaniem złym krokiem który został powielony w kolejnej czesci i w avp. Najwidoczniej nie mozna juz zrobic nic lepiej po Alien i Aliens a szkoda.
Co do komiksu...wole sie nie wypowiadac bo zawsze są podzielone zdania tak jak do Alien 3 Wink
pozdrowienia
____________________________________
not bad for a human
2008-05-13 11:40:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
w dodatku pokazanie obcego jako animacji komputerowej


Animacji komputerowej powiadasz?
To wskaż mi teraz które w której scenie w A3 jest Obcy jako animacja komputerowa, a ja ci tylko podpowiem, że tylko w jednej.

Cytat:
Najwidoczniej nie mozna juz zrobic nic lepiej po Alien i Aliens


Można. Fincher to udowodnił Razz
____________________________________
..................
2008-05-13 12:05:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



nie ma sensu pisac w ilu scenach chodzi mi o sam fakt. Podziwiam Twoje uwielbienie do Alien 3, chyba niewielu jest takich gdyz film otrzymał słabe recenzje. Twórcy sami przyznali sie ze robili w pośpiechu i "na kolanie" a sam Cameron w jednym wywiadzie nie mogl sie nadziwic jak moznabyło uśmiercic tyle postaci które on storzył. Oczywiscie że było to potrzebne na potrzeby filmu...zastanawiało mnie zawsze jak królowa mogła zniesc jajo w sulaco bez swojego imponującego odwłoku (odwłoka?)
____________________________________
not bad for a human
2008-05-14 10:42:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
Mefisto
LOCO



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2002-09-08
Posty: 1249



Alien 3 to arcydzieło, koniec i kropka. Oceny niewiele nas tu obchodzą Razz
____________________________________
- Hey, Mefisto, have you ever been mistaken for a Donald Duck ?
- No, have you ?
2008-05-14 13:32:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



Cytat:
sam Cameron w jednym wywiadzie nie mogl sie nadziwic jak moznabyło uśmiercic tyle postaci które on storzył.


i to jest argument dlaczego Alien 3 jest słaby?
Co powiesz o naciąganym zakończeniu Aliens?
2008-05-14 15:30:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
nie ma sensu pisac w ilu scenach chodzi mi o sam fakt.


To ci powiem - w kinowej wrsji komputerowy Obcy jest tylko w scenie w której głowa obcego pęka (możliwe, że w wersji extended ujęcie z uciekającym młodym alienem też jest CGI)- WOOOW to naprawdę zepsuło cały film, no nie?

Cytat:
chyba niewielu jest takich gdyz film otrzymał słabe recenzje

O, jest wielu tego możesz być pewien.

Cytat:
sam Cameron w jednym wywiadzie nie mogl sie nadziwic jak moznabyło uśmiercic tyle postaci które on storzył

I dobrze mu tak Razz w dwójce Newt została uratowana w tak cholernie naciągany sposób, że jej szybkie wykończenie na początku A3 było tylko naprawieniem błędów Camerona Razz
____________________________________
..................
2008-05-14 19:04:23
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
XenomorphCat
kill!



Sergeant
Dołączył: 2008-02-08
Posty: 107



Gieferg napisał:
Cytat:
sam Cameron w jednym wywiadzie nie mogl sie nadziwic jak moznabyło uśmiercic tyle postaci które on storzył

I dobrze mu tak Razz w dwójce Newt została uratowana w tak cholernie naciągany sposób, że jej szybkie wykończenie na początku A3 było tylko naprawieniem błędów Camerona Razz


No tak, było aż ZA BARDZO naciągane.... taka mała dziewczynka i... lol.
____________________________________
Live only for yourself, because only this deserves for it.
Live only for yourself, because no one lives for you.
2008-05-14 21:32:46
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1729552 Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



jest znacznie wiecej scen wystarczy sie lepiej przyjrzec.. piszesz mi o bugach z aliens a nie odpisałes o bugu z alien 3 jak to mozliwe ze krolowa zniosla jajo bez odwłoka?
____________________________________
not bad for a human
2008-05-15 09:42:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
jest znacznie wiecej scen wystarczy sie lepiej przyjrzec..


Czyli twierdzisz, że wiesz lepiej niż twórcy filmu? Widziałeś dodatki do A3? słuchałeś komentarza na DVD?

masz poniżej link, doinformuj się trochę:
http://www.kmf.org.pl/fx/alien3e.html

Cytat:
a nie odpisałes o bugu z alien 3 jak to mozliwe ze krolowa zniosla jajo bez odwłoka?


Po pierwsze - skąd wiesz, że nie może tego zrobić, po drugie - skąd wiesz w ogóle że zniosła to jajo, a nie np Bishop je przyniósł?
____________________________________
..................
2008-05-15 15:36:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



hmm...no coz nie chce byc zgryzliwy ale Twoje argumenty mnie nie zadawalają. To oczywiste że krolowa musi skladac jaja przez (za pomocą) odwłok to było bardzo czytelnie pokazane w Aliens no i ma to sens i jest logiczne. Gdyby nie musiała w ten sposób skłądac to po co by jej był? Drugi argument tez jest moim zdaniem nieprawdopodobny jak i skąd Bishop miałby przyniesc jajo? do "mrowiska" obcych sie nie zapuszczał. To ewidentny bug filmu - typowe naciąganie fabuły do potrzeb. Nie twierdze ze poprzednie czesci nie mają błedów po prostu moim zdaniem błędem jest tworzenie filmów opierajac sie na motywie "jeszcze jedno jajo cudem ocalałe" albo próbka krwi jak to było w Alien 4.
Co do scen - pisałem to nieistotne ile ich jest, po prostu psuje dodatkowo film oprocz naciaganej fabuły.
____________________________________
not bad for a human
2008-05-16 10:05:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
fury161
Promises not exist...



Corporal
Dołączył: 2005-11-26
Posty: 75



Cytat:
Kolejna częśc próbowała odbudowac jedynkę ale jak to sie skończyło sami wiemy - dobry zamysł wykonanie słabe


Wiemy,skończyło się świetnie,poza kilkoma małymi bugami na początku filmu.Słabe wykonanie? Kiedy,i gdzie?



Cytat:
Podziwiam Twoje uwielbienie do Alien 3, chyba niewielu jest takich gdyz film otrzymał słabe recenzje.

Film ma słabsze oceny na serwisach filmowych,ponieważ dzieciakom,które są głównymi bywalcami takich miejsc się nie podoba z kilku prostych względów:
1)W fabule A3 nie umieszczono zaplecza technologicznego,a samą akcję umieszczając właśnie w dość spartańskich technologicznie warunkach.Młodzi tego nie zaakceptowali,gdyż dla nich (że tak napiszę) powiało nudą.Zwłaszcza po "Aliens" Camerona-ta przepaść w tym względzie była bardzo widoczna.
2) Film nie ma happy endu.Co automatycznie w oczach wielu ludzi budzi niechęć do A3.Cóż,taką naturę mamy już,że nie lubimy śmierci naszych milusińskich-głównych bohaterów na ekranie.Ja akurat uważam,że usmiercenie Ripley było świetnym posunięciem scenarzystów.Było to godne,choć niezbyt optymistyczne zakończenie prawdziwej serii-trylogii Alien.


Cytat:
Twórcy sami przyznali sie ze robili w pośpiechu i "na kolanie" a sam Cameron w jednym wywiadzie nie mogl sie nadziwic jak moznabyło uśmiercic tyle postaci które on storzył.


Lepiej,że zostały uśmiercone,niż na siłę eksploatowane w dalszych,robionych na siłę komercyjnych gniotach.Co nomen omen później niestety się stało.


Cytat:
jak to mozliwe ze krolowa zniosla jajo bez odwłoka?


Dla mnie to nie jest akurat żaden bug w filmie.A rzecz zupełnie oczywista.Po prostu królowa ,której w brutalny sposób przerwano cykl produkcyjny,musiała wydalić jaja z organizmu.
To że jaja wzięły się na Sulaco nie jest niczym nadzwyczajnym-po prostu przybyły wraz z królową.I tutaj ta teoria s Bishopem jest zupełnie zbędna.Większym bugiem jest to,że jaja później znalazły się w pomieszczeniu z komorami hibernacyjnymi.Jakim cudem? Tego nikt racjonalnie wytłumaczyć nie może.Po prostu błąd scenarzystów.
Co nie zmienia faktu,że A3 jest filmem genialnym.

A wracając do samego pytania.
Nie wiem dlaczego w ogóle tutaj bierzecie pod uwagę te twory alienopodobne spod znaku AvP.To coś(zarówno avp 1,jak i 2) powinno pozostać na marginesie,na zawsze.
A co majestatu obcego:Chyba tylko naiwna końcówka Aliens w pewien sposób odziera Aliena zeń. Częsci czwartej w ogóle nie oceniam ,bo szkoda słów na to jedno wielkie komercyjne g***wno.
2008-05-16 11:18:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4356823 281313272 Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



musze sie nie zgodzić - królowa sama odłaczyła sie od odwłoka. Można sie w sumie domyslac tylko procesu "produkcji" jaj przez nią. Widać jednak w Aliens jak mniej wiecej to wygląda i nie ma co do tego złudzen że odwłok jest absolutnie niezbędny. To własnie w nim przechodzi cały proces...nie rozumiem jak można tego niezauważyc.
Jak mogły jaja przybyć z królową? Zapachniało tu troche kinem klasy z typu Critters.
Końcówka Aliens jest faktycznie naiwna ale to typowe dla holywoodskich megaprodukcji, zapewne gdyby nie to film nigdyby nie zyskał takiej popularnosci a co z tym idzie kolejnych czesci.
____________________________________
not bad for a human
2008-05-16 12:53:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Cytat:
2) Film nie ma happy endu.Co automatycznie w oczach wielu ludzi budzi niechęć do A3.


Dokładnie. Pierwszy raz oglądałem A3 w 1994 roku mając lat 13 i wtedy nie podobał mi się własnie dlatego, co zrobiono z Hicksem, Newt, Bishopem i w końcu z Ripley (tzn na dobrą sprawę nie podobało mi się to dopiero potem, bo jak oglądałem po raz pierwszy A3 nie znałem częsci 1 i 2 bo nigdzie ich nie bylo w wypożyczalniach VHS). Z kolei kilka/naście lat później między innymi za to ten film lubię bardziej od poprzednich.
Cytat:
Częsci czwartej w ogóle nie oceniam ,bo szkoda słów na to jedno wielkie komercyjne g***wno.

Amen.
____________________________________
..................
2008-05-16 15:43:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: 1, 2, 3, 4, 5  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB