Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 33, 34, 35  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: ALIENS COLONIAL MARINES
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 338



no obejrzalem ten filmik z wersji demo i gra wygladala o wiele, wiele lepiej.
tez wyrazalem co chwile zdziwienie dlaczego to zmienili - przeciez wygladala zajebiscie. z tamtych ujec bije o wiele lepszy klimacik.
obecnie gram i dotarlem do Hadley's Hope - i jak na razie jest srednio. fabularnie fajnie, ale wykonanie jest takie sobie. krete jednostajne korytarze sulaco (chociaz w sumie co tu wymyslic oryginalnego), obcy dziwnie sie poruszaja i trudno ich dostrzec - ale efektu strachu w ogole nie ma. wkurzajace jest to ze w niektorych momentach jesli sie nie ruszysz gdzies do przodu to przeciwnicy wychodza bez konca i mozna w nich strzelac bez konca.

jak juz wspomnialem jest srednio, ale i tak dla fana sagi to jest pozycja obowiazkowa.

ps. ciekawe ze po wybuchu 40 megatonowej atomowki budynki wciaz stoja, a prad dziala.
2013-02-15 09:55:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



przynajmniej jest dobra muza:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8J8SzBhjqaQ#!
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2013-02-15 10:14:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Wlasnie marze potajemnie o tej muzyce w formacie mp3.

Johny dobrze zauwazyl - wciaz jest to pozycja obowiazkowa. Niedlugo wypowiem sie szerzej, wczoraj przeszedlem single player.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-02-15 10:55:00
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



http://www.metacritic.com/game/pc/aliens-colonial-marines

Nie wygląda to ciekawie niestety.

Jak dla mnie gameplay ważniejszy od fabuły, więc wracam do AvP Smile
2013-02-15 13:00:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Johnny Marine




Sergeant
Dołączył: 2010-07-21
Posty: 101



Grać w A:CM nie grałem, ale po różnych recenzjach i obejrzeniu kilku wideo moim zdaniem jest tragedia. Ale już po samych trailerach można było wywnioskować, że rewelacji nie będzie. Modyfikacja broni? Zepsuła całkowicie klimat, to już nie Colonial Marines a grupa jakiś eksterminatorów. Szkoda, że gra nie nawiązuje klimatem do tego rodem z filmu. Byłem pełen nadziei, że fabuła potoczy się podobnie jak w filmie (oddział Marines zmuszony do przetrwania). Jednak tak czy tak, grę kupię, gdyż dla fana jest to jak koledzy pisali wyżej, pozycja obowiązkowa.
2013-02-15 15:09:52
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 22692603 Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



Avp z 2010 miał sztywny gameplay(w kampani marine) i jak dla mnie gorszy od CM w którym przynajmniej bronie,dźwięki i lokacje są typwo filmowe nie wspominając o masie smaczków.

''ciekawe ze po wybuchu 40 megatonowej atomowki budynki wciaz stoja''

A może spodziewałeś się gigantycznego krateru? 0_0,mówimy tu o nowoczesnych konstrukcjach,zresztą w dzisiejszych czasach po wybuchu atomówki w mieście myślisz że będzie pusto?? zostaną ruiny ot co.

'' Modyfikacja broni? Zepsuła całkowicie klimat,''

Akurat modyfikacja broni to fajny element,w dodatku jak ci się nie podoba i niszczy ci to klimat to nie modyfikuj broni bo nie potrzeba i po kłopocie.
2013-02-15 15:17:43
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Elementy bazujace na filmie sa super ale fabula kuleje. Nie tylko przez te bombe. Smialem sie jak Hicks sam nie potrafil wytlumaczyc czyje cialo znalezli na Fiorinie 161. No kur#a. Nie dosc ze zrobili taka niedorzecznosc, to jeszcze sami ja uwidaczniaja i nie potrafia jej wytlumaczyc. Very Happy Bagno
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-02-15 16:23:39
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
bether




Private First Class
Dołączył: 2007-09-14
Posty: 53



Jako, że lubię grzebać w plikach konfiguracyjnych gry znalazłem w DefaultInput.ini to:
Kod:
; --- Camera binds
-Bindings=(Name="Delete",Command="Camera Default")
-Bindings=(Name="End",Command="Camera FirstPerson")
-Bindings=(Name="PageDown",Command="Camera ThirdPerson")
-Bindings=(Name="PageUp",Command="Camera Fixed")
-Bindings=(Name="Home",Command="Camera FixedTracking")
-Bindings=(Name="Insert",Command="Camera FreeCam")


Niestety pomimo, że powłączałem te zbindowania to nie działają Sad
Miałem nadzieję na wyłączanie widoku z trzeciej osoby na widok z pierwszej osoby w obcym.
____________________________________
fan of Alien
2013-02-15 16:24:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Adorianu666




Sergeant
Dołączył: 2012-07-27
Posty: 111



''Smialem sie jak Hicks sam nie potrafil wytlumaczyc ''

A czy przypadkiem nie powiedział że nie może powiedzieć czyje tam było ciało?
2013-02-15 20:05:31
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



:404:
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]


Ostatnio zmieniony przez Dill-On dnia 2013-02-15 21:43:42, w całości zmieniany 1 raz
2013-02-15 20:47:45
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Na jedno wychodzi. Totalny brak pomyslu. Nawet nie chcialo im sie tlumaczyc kiepskiego scenariusza. Zalosne.
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-02-15 20:53:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
kartofelek




Private
Dołączył: 2011-01-10
Posty: 22



Miejmy nadzieję, że na PC wydadzą patcha coś na wzór Crysis DX11 + dodatki.
2013-02-15 23:32:01
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
SAMMAEL
Not bad for a human



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-02-26
Posty: 1242



Gierka jest mocno średnia, właściwie więcej na razie strzelałem do ludzi niż obcych (nadal na sulaco), modyfikacja broni to akurat dla mnie plus, choć już sam system wybierania broni (niby tylko 3 sloty ale w sumie nosimy więcej armat) plus zmienianie konfiguracji w trakcie walki (esc i wybór np. innego celownika) jak dla mnie bardzo kuleje.

Klimatu jednak nie ma wogóle, grafika jest średnia aż uwierzyć nie mogę że w "demo" zrobili znacznie lepszą a w wersji finalnej dostaliśmy to coś.

zobaczymy jak będzie dalej.

ps. bugi są zabawne - np. czasem można przejść przez postać lub sentry teleportuje się w korytarzu, szkoda gadać jak na tyluletnią produkcje.
____________________________________
Nie dyskutuj z idiotami, najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pobiją doświadczeniem.
2013-02-15 23:41:18
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
bether




Private First Class
Dołączył: 2007-09-14
Posty: 53



Mam oryginalną grę, ale zassałem również cracka i program Tunngle.
http://www.tunngle.net/community/files/category/1-tunngle-client/
Powiem, że o WIELE więcej ludzi tam gra i można szybciej włączyć się do gry Smile
____________________________________
fan of Alien
2013-02-16 17:46:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
lucas




Corporal
Dołączył: 2010-03-28
Posty: 79



Ulala, czekałem na premierę, odłożyłem kasę, naprawdę chciałem to kupić. Po tym co widzę w tym temacie jestem do przodu 100zł, przy najbliższym piwku stawiam kolejkę!

Dostajemy grę w wersji co najwyżej Beta za cenę pełnoprawnego tytułu, jeśli plotki z sieci się sprawdzą, a wszystko na to wskazuje, i ten tytuł był tworzony bocznym torem to cena powinna być adekwatna do wkładu. Czyli ok 50-60zł. To wygląda jak dodatek do AvP2. Teleportujący się towarzysze broni i tryb pacyfisty (powinien być taki poziom trudności) LOL!

To co widać na demku w sieci a później wygląda jak dwie różne gry tworzone na dwóch różnych silnikach. Nie można wszystkiego zwalić na optymalizację (popatrzmy na to jak wygląda CRYSIS na konsoli, jest słabiej niż na PC ale bez przesady).

Decyzja " olejmy fabułe, poprawmy parę bugów, ale tylko parę bo gra się popsuje i jeszcze będzie trzeba w weekend zostać po robocie", kurde czy nikt nie kontroluje procesu powstawania gry? Jak się skopało to odwołajmy premierę i weźmy się za robotę (jak w przypadku HL2), wywalmy na bruk debili którzy biorą kasę i ściemniają i pokażmy ich palcem - Zleciliśmy im prace, dali dupy, my to naprawimy tylko dajcie nam trochę czasu. Takie podejście gracze wybaczą.

Ja nie wierzę, że spartolono na raz scenariusz, animację ruchu, tworzenie lokacji (chociaż podobno niektóre klimat z filmu mają) , nie da się chyba zawalić projektu w całości i ściemniać że jest super bo fani i tak kupią a za parę lat znów odkopiemy temat i będzie kasa na wakacje. Chyba, że ekipa wciągała nosem proszek, popijała to bimbrem i codziennie miała nowe dostawy młodych azjatek a na końcu dostała dokumenty o treści " Pan X odbył praktyki w firmie X i uczył się w ich czasie jak (nie)tworzyć gry KOMPUTEROWE".

Swego czasu wrzucony tu został taki dłuższy gameplay i już na nim to wyglądało kulawo, a osobnik który w to grał sprawiał wrażenie, że robi to za karę. Oczekiwaliśmy może nie cudu, ale produktu który pozwoli poczuć klimat Aliens, strach i obserwowanie baterii w latarce...

Ehhh... zassam to z sieci, sprawdzę i jak pisze głopoty to się poprawię.
2013-02-16 17:56:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 2776304 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Odpaliłem dziś A:CM i dziś zakończyłem na najwyższym poziomie trudności.

Fabuła: gra nie ma fabuły dla kogoś kto oglądał „Aliens”.

Lokacje są bardzo dobrze odwzorowane, ale grafa to tragedia. Wygląd postaci, xseno, mimika to SYF. Postacie wyglądają jak ubrudzone manekiny. Tekstury sprzed 13 lat.

Ja nie wiem czy to wina tych podwieszanych gadżetów, ale broń jest kurewsko niecelna, nawet z masą usprawnień. Celowniki optyczne to jakiś żart, jeszcze bardziej utrudniają strzelanie. Pulse rifle to niecelna kobyła a karabin szturmowy to najgorsza broń w grze. System awansu i modyfikacji broni byłby świetny gdyby sprawdzał się w praktyce.

Najgorszą cechą gry jest kurewskie AL. To jest po prostu żenada i syf. NPC-e to kretynie i debile którzy sami wchodzą pod lufę, latają w kółko jak tumany. Marines podobnie – towarzysze wchodzą na linie strzału (ja myślę że robią to specjalnie, żeby wkurwić gracza). Mimo że nie mogą zginąć to nie pomagają, wręcz utrudniają grę. Raz można przez nich przeniknąć, raz zamieniają się w beton. Do tego wrogowie którzy strzelają przez ściany i przeszkody - ja pierdolę.

Obcy potrafią w LOCIE zmienić kierunek ruchu. Czasami mają zwiechy jakby wczytywała im się inteligencja. Jedynym sensem jest granie na najwyższym poziomie trudności, ale gra nie posiada systemu zapisu w dowolnym momencie, co czasami frustruje.

Gra kompletnie nie ma klimatu poza 1 misją. Jak zobaczyłem najemników WY walczących z xseno to zwątpiłem. Ja nie mogę zrozumieć jaki debil wpadł na pomysł żeby w A:CM strzelać do ludzi. To zabija całą przyjemność z gry.

Aliens: Colonial Marines to najlepsze wytłumaczenie dla piractwa. Nikt o zdrowych zmysłach nie wyda na ten syf 100 złotych. Ta gra to kpina.

Ocena: 2+/10
____________________________________
Some men just want to watch the world burn.
2013-02-16 18:36:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
bether




Private First Class
Dołączył: 2007-09-14
Posty: 53



Poprzez program Tunngle można grać oryginalną wersją gry Smile
Wystarczy wyszukać rozgrywkę w trybie LAN.
Wyszukuje w trybie błyskawicy Smile
Ze względu na możliwość utworzenia hosta można przez to grać prawie jak z dedykowanym serwerem.

Mając grę oryginalną można grać z piratami, jest ich o wiele więcej Smile
____________________________________
fan of Alien
2013-02-16 18:55:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Tylko kto by chciał w to badziewie grać Smile
2013-02-16 21:27:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
bether




Private First Class
Dołączył: 2007-09-14
Posty: 53



Nie dziw się, jest naprawdę dużo graczy Smile
____________________________________
fan of Alien
2013-02-16 21:39:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



http://alienschamber.blogspot.com/2013/02/dill-on-o-aliens-colonial-marines.html
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2013-02-17 16:50:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 33, 34, 35  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB