Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: AvP: Requiem - rozmowy niekontrolowane Recenzja i SPOILERY
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



szuran napisał:
Chlopie, zanim ty cos pierdolniesz, to wez obejrzyj jakis making of, poczytaj se jakas ksiazke o realizacji AVP (Inside the monster shop chocby) - tam sa oczy aktora i to nawet nie maskowane szklami kontaktowymi.




Pokazałeś post wcześniej fotę z Predatora 1 to komentuje jak to wyglądało tam i w P2. Wyjeżdzasz mi z AvP jakby to było coś fajnego, mnie pierdoli co jest w AvP tak szczerze mówiąc ;].
2008-04-03 23:04:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
szuran




Lance Corporal
Dołączył: 2007-12-23
Posty: 35



Fakt, pomylilem sie z tym ze aktor nie widzialem w P1 i 2 - to byly naprawde soczewki. Ale w AVP nie bylo nawet szkiel kontaktowych, co mnie wkurzylo, bo widac ze oczy sa ludzkie. W ten sposob pryska cala iluzja. Poza tym wkurza mnie, ze w AVP skora jest ewidentnie i tandetnie gumowa, a kiedy Pred otworzy ryj a potem go zamknie, to jej faldy zginaja sie jak plastikowe. W porownaniu z tym AVPR to szczyt doskonalego wykonania.

A tak w ogole to Pred w P2 w porownaniu z P1 tez slabuje. Zwlaszcza w ujeciach, gdzie jego ryj jest calkowicie animatroniczny (np. gdy mowi "ugly motherfucker"). Widac ze to wszystko jest mechaniczne. Ruchy kłów nie są płynne. Skóra wygląda gorzej. Ech, że też najlepsze efekty były w najstarszym filmie...

Choć gdyby patrzeć nie całościowo, ale partiami, to sprawa wygląda tak:

Najlepsza twarz: P1
Najlepszy kostium: P2
Najlepsza maska: P1 i AVPR
Najlepszy efekt maskowania: AVP
Najlepsze tryby widzenia: P2
Najlepsza broń: P2 (choc shuriken z AVP moim zdaniem jest rewelacyjny)

Obiektywnie najlepszy Pred byl w P2. Razz
____________________________________
In space no one can hear your scream, however this rule does not apply if you're living in Star Wars universe.
2008-04-04 10:17:50
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Cytat:
A tak w ogole to Pred w P2 w porownaniu z P1 tez slabuje. Zwlaszcza w ujeciach, gdzie jego ryj jest calkowicie animatroniczny (np. gdy mowi "ugly motherfucker"). Widac ze to wszystko jest mechaniczne. Ruchy kłów nie są płynne. Skóra wygląda gorzej. Ech, że też najlepsze efekty były w najstarszym filmie...


Czego chcesz? Filmy (P2) powstał w 1997 roku bodajże, wiec w tych czasach animatronika nie była taka jak dzisiaj. Swoją drogą o co kaman? Czy jak oglądasz film to patrzysz na detale czy na ogół? Dla mnie najlepszą sceną w P1 jest jak Pred szuka na wizjerze Schwarzeneggera - i strzela do mangusty czy innego ssaka leśnego i potem zaciska ręce w geście niezadowolenia. Normalnie perełka!
2008-04-04 21:11:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
HICKS
I'm here, baby! I'm here!



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-14
Posty: 1813



Zoltan Keresz napisał:

Czego chcesz? Filmy (P2) powstał w 1997 roku


Shocked
2008-04-04 21:50:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Akcja działa się w 97 się koledze powaliło Wink.


"Fakt, pomylilem sie z tym ze aktor nie widzialem w P1 i 2 - to byly naprawde soczewki. Ale w AVP nie bylo nawet szkiel kontaktowych, co mnie wkurzylo, bo widac ze oczy sa ludzkie. W ten sposob pryska cala iluzja. Poza tym wkurza mnie, ze w AVP skora jest ewidentnie i tandetnie gumowa, a kiedy Pred otworzy ryj a potem go zamknie, to jej faldy zginaja sie jak plastikowe. W porownaniu z tym AVPR to szczyt doskonalego wykonania.

A tak w ogole to Pred w P2 w porownaniu z P1 tez slabuje. Zwlaszcza w ujeciach, gdzie jego ryj jest calkowicie animatroniczny (np. gdy mowi "ugly motherfucker"). Widac ze to wszystko jest mechaniczne. Ruchy kłów nie są płynne. Skóra wygląda gorzej. Ech, że też najlepsze efekty były w najstarszym filmie...

Choć gdyby patrzeć nie całościowo, ale partiami, to sprawa wygląda tak:

Najlepsza twarz: P1
Najlepszy kostium: P2
Najlepsza maska: P1 i AVPR
Najlepszy efekt maskowania: AVP
Najlepsze tryby widzenia: P2
Najlepsza broń: P2 (choc shuriken z AVP moim zdaniem jest rewelacyjny)

Obiektywnie najlepszy Pred byl w P2. Razz"


No widzisz, to następnym razem nie najeżdzaj na kogoś jak nie masz porządnych informacji.


A jeśli o AvP chodzi, co się dziwisz, ten film SSIE.
2008-04-04 22:42:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MatheV




Staff Sergeant
Dołączył: 2005-01-27
Posty: 143



jeszcze jako ciekwasotke dodam, ze w p2 nawet na zblizeniach na animatroniczna mordke (np "ugly mother fucker") oczy rowniez byly aktora,z soczewkami, i nalezaly do PKH. Tez bym nie wuierzyl, dopoki sam na making of bym nie zobaczyl

i w avp tez byly soczewki. chujowe niestety, ale byly. wiecej czytania szuran, mniej ogladania obrazkow Wink
____________________________________
In an insane world a sane man must appear... insane.
2008-04-05 01:21:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Zoltan Keresz napisał:
Czego chcesz? Filmy (P2) powstał w 1997 roku

1990

Szuran napisał:
Najlepsze tryby widzenia: P2

Fakt, działały nawet bez maski Razz
____________________________________
..................
2008-04-07 12:36:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Michoo76
Force will be with you....



Gunnery Sergeant
Dołączył: 2005-02-27
Posty: 153



Za bardzo wątku nie śledzę ale już za parę dni dla zainteresowanych

http://allegro.pl/item343072276_obcy_kontra_predator_2_requiem_folia_nowosc.html


Zawsze będzie można dokładniej ponarzekać itd itp Laughing
2008-04-07 21:31:21
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 5059137 Odpowiedz z cytatem
Gieferg




Second Lieutenant
Dołączył: 2005-03-27
Posty: 346



Nie kupiłem A:R, nie kupiłem AVP, AVP-R też nie kupię, wolałem jeszcze raz zapłacić za P2 żeby mieć go w wersji dwupłytowej z dodatkami Very Happy
____________________________________
..................
2008-04-08 10:43:13
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
AlieN_2
The Fucking AlieN !



Private
Dołączył: 2007-11-15
Posty: 23



Znalazłem na KLUBIE MIŁOŚNIKÓW FILMU: http://film.org.pl/prace/avpr_w_obronie.html
____________________________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy
2008-05-13 11:05:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 473226 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



"N: Ha ha ha! Predator strzela we własny statek! Co za kałmuk!
Mój pies jest mądrzejszy od niego, chociaż już dwa razy z rzędu przegrał ze mną w szachy!
DWM: Na pokładzie statku znajdowały się niedoświadoczne Predatory, a na dodatek najwyraźniej także mocno spanikowane."

To mnie rozrboiło...

Niedoświadczeni? A ta ściana pełna trofeów to co, z bazarku ?
2008-05-13 18:06:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
XenomorphCat
kill!



Sergeant
Dołączył: 2008-02-08
Posty: 107



Corvax napisał:
"N: Ha ha ha! Predator strzela we własny statek! Co za kałmuk!
Mój pies jest mądrzejszy od niego, chociaż już dwa razy z rzędu przegrał ze mną w szachy!
DWM: Na pokładzie statku znajdowały się niedoświadoczne Predatory, a na dodatek najwyraźniej także mocno spanikowane."

To mnie rozrboiło...

Niedoświadczeni? A ta ściana pełna trofeów to co, z bazarku ?


No i słowa Predatory i spanikowani też średnio do siebie pasują Confused
____________________________________
Live only for yourself, because only this deserves for it.
Live only for yourself, because no one lives for you.
2008-05-14 08:17:51
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1729552 Odpowiedz z cytatem
Darklighter




Lance Corporal
Dołączył: 2007-12-27
Posty: 45



Cytat:
"N: Ha ha ha! Predator strzela we własny statek! Co za kałmuk!
Mój pies jest mądrzejszy od niego, chociaż już dwa razy z rzędu przegrał ze mną w szachy!
DWM: Na pokładzie statku znajdowały się niedoświadoczne Predatory, a na dodatek najwyraźniej także mocno spanikowane."


Głupi zarzut i jeszcze głupsza odpowiedź. Broń predatora nie jest idealna i nie zawsze trafia w cel (w sumie nie ma się co dziwić skoro pociski latają chyba wolniej niż wystrzał z łuku), bo było już widać w pierwszym predatorze, gdzie nawet w uciekającego człowieka nie mógł trafić. Tyle - nie zawsze się trafi w cel.

Ale zapewne gdyby predzio nie użył działka i pobiegł z predalienem to w końcu któraś gródź byłaby zamknięta, alien nie miałby gdzie uciekać, predzio by go dopadł i skręcił mu kark z charakterystycznym chruup, no ale wówczas nie byłoby filmu. Rolling Eyes
2008-05-17 16:46:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
fallus666




Lance Corporal
Dołączył: 2008-05-04
Posty: 44



nie wiem czy jest sens omawianie wogóle tego filmu ma tyle bugów że nawet pewnie japońskie dzieci sie z niego smieja. Na oscara tez bym raczej nie liczył. Zapewne tak jak AvP otrzyma nagrode najgorszego filmu roku no coz jednak nie powstrzyma to tworcow do klecenia kolejnej fabularnej kreskowki o predatorze polującym na robale.
____________________________________
not bad for a human
2008-05-17 17:20:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 2701561 Odpowiedz z cytatem
XenomorphCat
kill!



Sergeant
Dołączył: 2008-02-08
Posty: 107



Bleeeeeeeaahh... nie strasz Sad(
____________________________________
Live only for yourself, because only this deserves for it.
Live only for yourself, because no one lives for you.
2008-05-17 19:59:23
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1729552 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



dorwalem w lapki dwupak dvd avsp unrated i zrobilem porownanie:

http://www.outtakes.friko.pl/avsp.htm

http://www.outtakes.friko.pl/avspr.htm
2008-05-21 20:49:49
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Ciekawe porównanie, aczkolwiek bez sensu w ogóle te dodatkowe sceny Wink.
2008-05-21 22:51:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
MIKET
The Great Cornhollio!



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2003-10-08
Posty: 1411



ok, od razu przeprosze ale nie chcialo mi sie czytac 30 stron recenzji i dyskusji nt. avp:r.
Dopiero wczoraj film obejrzalem.
Słabe to. Dla nie takie same jak jedynka.
Muzyka, dialogi, ujecia - chwilami mialem wrazenie ze to remake Aliens.

Mój komentarz:
Faktu face-rape przez predaliena komentowac nie bede. Tego ze na predatora jucha obcego leje sie w litrach i nic - tez nie skomentuje. Tego ze wojsko nie wie na dobra sprawe co jest grane i zrzuca nuke tez nie skomentuje. Obcych z mega-przyspieszonym rozwojem tez nie. Innych głupich pierdół - zgadnijcie - tez nie skomentuje.

...ale nich mi ktos wyjasni - pred sobie zrobił z plasma cannon'a plasma pistol tak?? a to nie sa przypadkiem dwie rozne bronie?
____________________________________
MU-TH-UR 6000
2008-05-23 10:54:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 6890012 Odpowiedz z cytatem
Zoltan Keresz
Nope.



Second Lieutenant
Dołączył: 2008-01-24
Posty: 339



Cytat:
...ale nich mi ktos wyjasni - pred sobie zrobił z plasma cannon'a plasma pistol tak?? a to nie sa przypadkiem dwie rozne bronie?


W grze tak.

Plasma pistol jest szybszy i nie ładuje się jak było to pokazane w filmie. W AvP2 (gra) w drugim trybie (alt) strzela po paraboli kilka pocisków energetycznych (coś jak granaty odłamkowe - zasypuje duży teren). Nie ma trybu naprowadzania (logiczne nie Very Happy?).

Ciekawi mnie skoro z 2 działek plazmowych można zrobić pistolet, to z 3, 4 pewnie da się zmontować karabin.

Pojawia się problem wew. baterii działka (jak ktoś dobitnie zauważył "TO PO CHUJA MU GENERATOR NA PLECACH?". Może w środu działka jest akumulator , albo kondensator, który gromadzi nadwyżki energii - tzn. coś na czarną godzinę.

W ogóle to PP z AvP:R bardziej przypomina śrutówkę niż pistolet.
2008-05-23 11:59:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Dwudyszny Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



Dodam tylko, że to po to się nazywa "Shoulder Cannon" by strzelać z ramienia, a nie z ręki Wink.

W P2 predator raz strzela z ręki z specjalnej broni ostatniej akcji na ramieniu (wbudowany w komputer), nie mógł w AvP2 tak robić? Nie no oczywiście, że nie, bo musieli wprowadzić to, że człowiek strzelał z ichniejszej broni...
2008-05-23 13:16:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB