Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Gdzie Obce miały receptory zmysłów?
FROST
Payback Time!



First Sergeant
Dołączył: 2004-06-15
Posty: 214



Racja, racja

Zresztą w tym piekle jakie było w procesorze atmosferycznym nawet jakby coś widzieli to by nie zdążyli zakumać co to za cholerstwo, nagle zaczeli ginąć, strzelali gdzie popadnie i do wszystkiego co się rusza i na drzewo nie ucieka, gdyby nie Ripley było by po nich.

A w noktowizorze nie zobaczysz nawet człowieka ubranego w mundur polskiej armii Smile
2007-04-16 17:01:53
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4286763 Odpowiedz z cytatem
Xeno-Alek




Corporal
Dołączył: 2007-03-04
Posty: 83



Zgadzam się, ale jak mówią "podczerwień" to podczerwień, a nie jakieś podfiolety , czy inne bajery, a ja cenię ścisłość Exclamation
____________________________________
Come as You are
2007-04-16 17:41:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Suchy
F161



MODERATOR
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 1961



Corvax napisał:

Po drugie gdzieś była encyklopedia o anatomii obcego, co prawda po angielsku ale warto. Może ktośzarzucić linkiem, coś nie mogę znaleźć.


http://www.anchorpointessays.com/

Niestety R.I.P. poki co...

Tlumaczenie pierwszego rozdzialu jest na Fiorinie w dziale Obcy -> jajo -> informacje dodatkowe.
2007-04-16 23:36:50
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
mama




Private
Dołączył: 2007-08-02
Posty: 7



Organizm doskonały, żywa śmierć... ucieleśniony instynkt i tylko instynkt.
2007-08-02 12:19:32
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



mama napisał:
Organizm doskonały, żywa śmierć... ucieleśniony instynkt i tylko instynkt.


I co w związku z tym?
2007-08-02 15:52:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
mama




Private
Dołączył: 2007-08-02
Posty: 7



Regig napisał:
mama napisał:
Organizm doskonały, żywa śmierć... ucieleśniony instynkt i tylko instynkt.


I co w związku z tym?


... i tylko instynkt, czy to nie jest jasne?
____________________________________
"Kiedy patrzysz w otchłań - otchłań patrzy w twoją duszę... i wtedy jest to spojrzenie Boga"
Nietzsche
2007-08-03 12:40:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



A może właśnie obcy widzi ciepło. Świadczy o tym choćby wybranie miejsca gniazda akurat pod procesorem atmosferycznym.

I może faktycznie marinies zlewaliby się z tłem, ale prawdopodobnie xenomorphy używają też innych zmysłów np. (jak zostało powiedziane w Alien: Labirynt) telepatii.
2007-08-03 13:16:12
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
mama




Private
Dołączył: 2007-08-02
Posty: 7



Zauważ drogi Regig, że w centrum wszystkiego znajduje się Królowa - jak w mrowisku... I jeśli któryś z osobników miałby posiadać jakikolwiek zmysł, to tylko ona. Pozostałe po prostu instynktownie jej chronią, eliminują najmniejsze nawet "zanieczyszczenia" z otoczenia. Są strażnikami gotowymi poświęcić życie, a kieruje nimi co? To samo co kieruje mrówkami, pszczołami i nnymi organizamami o wysoce rozwiniętym instynkcie "społecznym" (ludzie się tu nie kwalifikują) - instynkt. Można rzec - a co w sytuacjach gdy nie ma Królowej? Myślę, że dopiero wówczas zaczynają wyważać własne jestestwo w obliczu wszechpotężnego Tanatosa. Wtedy stają się wyrafinowanymi prawnikami, stają się bezlitosnymi prokuratorami dla reszty świata, dla których istnieje tylko jedno prawo, to samo dla wszystkich - przeżyć za wszelką cenę - a to z kolei znów jest jedynie instynktem, jak Twoja, lub moja wola przeżycia. Obcy jest bezrozumnym ucieleśnionym instynktem. Czy się uczy? (zostało to podpowiedziane w A4) Myślę, że po prostu się chroni.
____________________________________
"Kiedy patrzysz w otchłań - otchłań patrzy w twoją duszę... i wtedy jest to spojrzenie Boga"
Nietzsche
2007-08-03 13:38:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



Ja jednak jestem zwolennikiem teorii o inteligencjii obcych.

Nie chce nikogo przekonywać, że alieny są inteligentne, bo nie będe nikogo zmuszał by myślał tak, a nie inaczej, jednakże dam pare przykładów:

- ukrycie się na NARCISSIUS'ie
- omijanie automatów strażniczych
- odcięcie zasilania
- całe AR
2007-08-03 14:07:17
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



Każda kolejna część to nowe bzdu^H^H^H^H dane na temat obcych.
Regig napisał:

- ukrycie się na NARCISSIUS'ie

Tak samo inteligentne jak chowanie się myszy do dziur w ścianach, krabów pod kamienie, robali do dziur.

Regig napisał:

- omijanie automatów strażniczych

1. robale ida do ludzi wsyztskimi mozliwymi drogami....
2. ginie trochę obcych rozwalonych przez automaty strażnicze
3. inne znajduja przejscie ktorym udaje sie dostac do srodka...
(dodatkowo moga unikac drogi gdzie leza och trupy) - nic tu nie swiadczy o inteligencji

Regig napisał:

- odcięcie zasilania

wow. znam mnostwo inteligentnych chomikow Razz

Regig napisał:

- całe AR

... jest pomylka.
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2007-08-03 14:15:42
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



ok, ty myślisz tak, ale już mówiłem:

"Nie chce nikogo przekonywać, że alieny są inteligentne, bo nie będe nikogo zmuszał by myślał tak, a nie inaczej"

A ja zdania nie zmienie Wink
2007-08-03 14:23:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



Regig napisał:
ok, ty myślisz tak, ale już mówiłem:

"Nie chce nikogo przekonywać, że alieny są inteligentne, bo nie będe nikogo zmuszał by myślał tak, a nie inaczej"

A ja zdania nie zmienie Wink


Mi chodzi o twoje slowa wyzej (...)jednakże dam pare przykładówSad...).
Powyzej pokazalem ze te przyklady o niczym nie swiadcza.

Ja nie szukam za/przeciw inteligencji obcych, tylko odpowiadam na to co napisales. A wyglada to na udowodnienie inteligencji obcych na sile.

Co do A:R - rezyser zalozyl ze obcy sa inteligentne - wiec z tym nie mam zamiaru polemizowac (ciekawe jakie fajne rzeczy wyjda po kolejnych odslonach cyklu.... a AvP jest taka sama kontynuacja jak A:R - bzdurne pomysly, i chec zarobienia na marce Alien)
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2007-08-03 15:43:10
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
FROST
Payback Time!



First Sergeant
Dołączył: 2004-06-15
Posty: 214



O, znowu temat odżył Very Happy

Każdy z reżyserów podszedł inaczej do tematu. Obcy z A4 to w ogóle mutant i ja prywatnie osobiście nie traktuje tych osobników jako normalny gatunek, raczej traktował bym je oddzielnie, zresztą naukowcy mogli dodać im do genotypu coś od siebie aby uczynić je jeszcze lepszą bronią.

Na pewno samotny osobnik zachowuje się inaczej, stara się przetrwać za wszelką cenę a więc zaczyna w większym stopniu wykorzystywać mózgownicę (Alien). Ale w stadzie, a co tam, jest nas od kija i ciut ciut, stado gna na automatyczne karabiny to ja też. Jest królowa, jaja, fajne robotnice, mrowisko kwitnie, więc panie błogosław królową, mózgownica nie jest nam potrzebna i tylko niepotrzebnie zużywa energię (Aliens)

A tak po prawdzie to trzeba by zapytać Space Jockeya jak to jest z tymi obcymi naprawdę (Alien 5 jeśli powstanie Very Happy )
2007-08-03 19:14:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4286763 Odpowiedz z cytatem
TuReK
Weyland Yutani CEO



Captain
Dołączył: 2002-07-17
Posty: 565



mama napisał:
Zauważ drogi Regig, ...
blah blah blah
... Myślę, że po prostu się chroni.


zwiezlej prosze
____________________________________
When dealing with aliens, try to be polite, but firm. And always remember that a smile is cheaper than a bullet.
2007-08-03 20:32:08
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Regig




Gunnery Sergeant
Dołączył: 2007-06-27
Posty: 168



Zgadzam się z FROST'em.

A tu wszystkie jakie udało mi się znaleźć przykłady na inteligencje stwora (włącznie z tymi odpartymi przez Ender'a):

ALIEN

- cytat z nowelizacji (to prawie żaden dowód ale...) : "- Chyba nie mamy do czynienia ze zwierzęciem, Lam¬bert - zaoponował Ash. - A jeśli tak, wykazuje ono nie¬bywałą inteligencję i spryt. Wie, że to korytarz, wie, że tam¬tędy chodzimy i nie popędzi na oślep w druty. Już nam to udowodniło, poruszając się szybami wentylacyjnymi. Poza tym niektóre stworzenia prymitywne, jak na przykład reki¬ny, wyczuwają obecność pola elektrycznego. Tak więc twój pomysł jest w sumie do niczego."

- kolejny cytat: "To sprytny przeciwnik. Ma inteligencję psa, co najmniej psa, a najpewniej przewyższa rozumem szym¬pansa. Udowodnił nam również, że potrafi się uczyć. Nie znał statku, a przecież nauczył się po nim poruszać tak, że z trudem go namierzamy. I zrobił to szybko, bardzo szyb¬ko.

- troche to naciągane, ale co tam: "Podziwiam jego czystość, istota nieskażona sumieniem, wyrzutami sumienia czy złudzeniem moralności."
Tak się raczej nie mówi o istocie nieinteligentnej.

- ukrycie się na Narcissiusie

Tak poza tym to sądze, że Scott chciał ukazać postać obcego jako inteligentną formę życia i myśle, że mu się to udało.

ALIENS

- Wybranie miejsca na Hive akurat pod reaktorem.

- omijanie automatów strażniczych

- cytat z FAQ: "W ALIENS odcięły zasilanie od kompleksu ( chyba, że był to „przypadek”...)."

- cytat z FAQ: "W ALIENS, kiedy Ripley jest w komnacie Królowej, kilku Obcych zamierza zaatakować. Ripley kieruje miotacz płomieni w stronę jaj i Królowa odpędza ich. To pokazuje, że obcy potrafią się komunikować i że są inteligentni."

- Królowa przeczuwając zagładę chwyta się promu zrzutowego. (właściwie królowa napewno jest inteligentna na poziomie człowieka, choć nie jest to ludzki rodzaj inteligencji.)

- cytat z FAQ: " Notka z zapisków samego mistrza James Cameron [STARLOG #125, DEC 1987]:
„ Jednym z wielu zadziwiających aspektów dotyczących Obcych jest ich zachowanie w stosunku do ofiar. Niekiedy wojownik porwie ofiarę, by stała się nosicielem, a innym razem po prostu ją zabije. Np. Ferrero zostaje od razu zabita, a Newt i właściwie wszyscy koloniści zostają zabrani do gniazda by stać się nosicielami. Jeżeli założymy, że obcy potrafią myśleć( jeśli nawet nie samodzielnie, to zbiorowo, kierowani przez królową) to istnieje logiczne wyjaśnienie. Ferrero pilotująca dobrze uzbrojony prom, stanowi duże zagrożenie dla Obcych, może też przyczynić się do ucieczki potencjalnych nosicieli. Natomiast koloniści, słabo uzbrojeni byli idealną zwierzyną do zapłodnienia.”"

ALIEN 3

- cytat z FAQ: "Obcy w ALIEN 3 zachowuje się tak jakby ochraniał embrion królowej znajdujący się w Ripley. Robił to w miarę inteligentnie. Gdyby więźniowie zostawili Ripley gdzieś w tunelach, Obcy zabijał by ich tylko okazjonalnie by zdobyć pożywienie ( do czasu narodzin Królowej). Ponieważ więźniowie zawsze byli w pobliżu Ripley, ginęli, gdyż stanowili potencjalne zagrożenie dla embrionu. "

ALIEN: RESSURECTION

- bez komentarza

ALIEN VS. PREDATOR

Aż się wstydze, że musze o tej kaszanie mówić

- uwolnienie królowej





Pewno było tego więcej.
2007-08-07 10:49:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
Xeno-Alek




Corporal
Dołączył: 2007-03-04
Posty: 83



"Organizm doskonały, żywa śmierć... ucieleśniony instynkt i tylko instynkt.", "Zauważ drogi Regig, że w centrum wszystkiego znajduje się Królowa - jak w mrowisku... I jeśli któryś z osobników miałby posiadać jakikolwiek zmysł, to tylko ona."
Hymm... Mamo... Czyli mam rozumieć, że np. mrówki, robotnice, nie jedzą, nie piją, a tylko biją? Instynkt owszem, ale to ich nie wyręcza od funkcji życiowych. A tak w nawiasie, sam się zdziwiłem, że temat funkcjonujęVery Happy
____________________________________
Come as You are
2007-08-10 23:22:04
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
piok




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 139



Myślę ze alieny mają receptory w końcówce ogona. Swego rodzaju skaner/radar, którego wiązka omiata otoczenie, podczas gdy obcy nim macha.
One nim z reguły zawsze machają a jak się poruszają na czworakach ( jak w grze było) to mają końcówkę skierowaną do przodu. Taaak...
2007-08-13 22:38:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 621978 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



piok napisał:
Myślę ze alieny mają receptory w końcówce ogona. Swego rodzaju skaner/radar, którego wiązka omiata otoczenie, podczas gdy obcy nim macha.
One nim z reguły zawsze machają a jak się poruszają na czworakach ( jak w grze było) to mają końcówkę skierowaną do przodu. Taaak...


Wielkie. Prawdziwe. Dzieki za wyjasnienie odwiecznej tajemnicy Very Happy
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2007-08-13 22:50:28
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
piok




Staff Sergeant
Dołączył: 2002-03-15
Posty: 139



Żartowałem z tym ogonem Smile.
Tak naprawdę receptorem jest przednia część czaszki obcego, która ma kształt jak u delfina i zbiera odbite od otoczenia promienie wysyłane ze szpona ogona o_O.
2007-08-13 23:10:40
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 621978 Odpowiedz z cytatem
Corvax
Hell awaits...



Lieutenant Colonel
Dołączył: 2004-09-02
Posty: 1393



A ja zawsze myślałem, że one się ślinią by widziieć...
2007-08-14 13:39:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB