Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Mnie to dręczy :p
ALi
Assbuster



Lance Corporal
Dołączył: 2006-02-07
Posty: 49

Mnie to dręczy :p

Nie wiem, co wy na ten temat sądzicie, ale jak dla mnie tematyka forum zaczyna za bardzo odbiegać od tematyki alienowskiej Sad . Dlatego ja chcę wkręcić między tematy moje stwierdzenie.
Alien z I części był raczej zwiadowcą, a nie wojownikiem albo robotnikiem. Xenomorphy umieją porozumiewać się telepatycznie, więc ten facehugger, który przyssałsię do Kena wiedział, że w takiej formie najlepiej się przyda (wedłóg mnie, alien może wybierać, czym ma zostać aż do opuszczenia jaja Very Happy ). Alieny z Aliens (te z tym dziwnym czymś na głowach) były z kolei raczej robotnikami, gdyż można było zaobserwować, że słabiej walczą niż xenomorphy z A3, A4 i AvsP. Poza tym, poco wojownicy w bezpiecznym gnieździe? Szczególnie, kiedy trzeba obsługiwać królową. Alieny z pozostałych części (te takie z mięśniami na zewnątrz ciała Twisted Evil )dobrze walczył, były szybiki zwinne. One mósiały być wojownikami.
Pozdrawiam Ali Wink
2006-11-13 18:34:10
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość 6944491 Odpowiedz z cytatem
FROST
Payback Time!



First Sergeant
Dołączył: 2004-06-15
Posty: 214



Cytat:
Xenomorphy umieją porozumiewać się telepatycznie, więc ten facehugger, który przyssałsię do Kena wiedział, że w takiej formie najlepiej się przyda (wedłóg mnie, alien może wybierać, czym ma zostać aż do opuszczenia jaja Very Happy )


Może wybierać? tzn. że może wyskoczyć z jaja jako w pełni ukształtowany osobnik? A coż to za teoria biologiczna?

Cytat:
Alieny z Aliens (te z tym dziwnym czymś na głowach) były z kolei raczej robotnikami, gdyż można było zaobserwować, że słabiej walczą niż xenomorphy z A3, A4 i AvsP. Poza tym, poco wojownicy w bezpiecznym gnieździe?


Ekspertem od mrówek jest mój kumpel z biologii ale stracilem z nim kontakt więc nie jestem ekspertem w dziedzinie zwierząt społecznych. Faktem jest jednak to że wojownicy zawsze istnieją w gnieździe i to oni pierwsi opuszczają gniazdo szczególnie gdy pojawia się nowy wróg. A mniejsza inteligencja obcych atakujących marines może świadczyć o tym że są to właśnie żołnierze czyli mięso armatnie gniazda w którym jednostka się nie liczy - tak jak w przypadku mrówek. A gniazdo było w duuuużym zagrożeniu.

Cytat:
Alieny z pozostałych części (te takie z mięśniami na zewnątrz ciała Twisted Evil )dobrze walczył, były szybiki zwinne. One mósiały być wojownikami.


W alien3 osobnik przejął cechy swojego żywiciela, prawdopodobnie za pomocą struktur podobnych do wirusów. W biotechnologii człowieka wirusy są w powszechnym użyciu - unieszkodliwoine wnoszą odpowiednie geny do genomu komórek żywiciela. Osobnik w alien3 był troche słabszy od wcześniejszych osobników - Dillon się z nim "bawił" dłuższy czas. A w a4 to były mutanty skażone genomem humanoidów - ergo słabsze. Zresztą to właśnie w aliens obcy byli najgroźniejsi - rozpirzyli połowe marines w pare minut.
2006-11-13 19:41:54
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 4286763 Odpowiedz z cytatem
Ender




MODERATOR
Dołączył: 2002-03-19
Posty: 1102



FROST napisał:
(...)Zresztą to właśnie w aliens obcy byli najgroźniejsi - rozpirzyli połowe marines w pare minut.


E tam rozpieprzyli. Jeden sie rzucil, troche paniki, miotacz ognia, ekzplozja ladunkow. Nieprzygotowane wojsko kazdy alien b y rozwalil. Zwlaszcza ze mieli glowy napchane bajkami Ripley.

Ja dodam inne twierdzenie: gdyby zamiast Ripley, lecial z nimi jakis doswiadczony zolnierz. I gdyby przeczytal relacje Ripley i na spokojni, bez emocji przekazal zolnierzom - nie byloby az takich strat.

Obcy jest grozny w pojedynke, przeciwko nieuzbrojonym ludziom. Boimy sie cienia i tego co sie w nim kryje. Znany potwor nie jest straszny...

(oczywiscie na sesjach Aliens RPG jakos powyzsze sie nie sprawdza i przygotowan i uzbrojone wojsko idzie w rozsypke jak sie alieny pojawiaja, ale... gracze panikuja, wiec powtorka z drugiej czesci filmu)
____________________________________
Uwazaj o co prosisz bo mozesz to dostac
2006-11-18 18:33:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216

Re: Mnie to dręczy :p

ALi napisał:
Nie wiem, co wy na ten temat sądzicie, ale jak dla mnie tematyka forum zaczyna za bardzo odbiegać od tematyki alienowskiej Sad . Dlatego ja chcę wkręcić między tematy moje stwierdzenie.
Alien z I części był raczej zwiadowcą, a nie wojownikiem albo robotnikiem. Xenomorphy umieją porozumiewać się telepatycznie, więc ten facehugger, który przyssałsię do Kena wiedział, że w takiej formie najlepiej się przyda (wedłóg mnie, alien może wybierać, czym ma zostać aż do opuszczenia jaja Very Happy ). Alieny z Aliens (te z tym dziwnym czymś na głowach) były z kolei raczej robotnikami, gdyż można było zaobserwować, że słabiej walczą niż xenomorphy z A3, A4 i AvsP. Poza tym, poco wojownicy w bezpiecznym gnieździe? Szczególnie, kiedy trzeba obsługiwać królową. Alieny z pozostałych części (te takie z mięśniami na zewnątrz ciała Twisted Evil )dobrze walczył, były szybiki zwinne. One mósiały być wojownikami.
Pozdrawiam Ali Wink

ajajajaj! Ali, Alien z 1 cz. był robotnicą ponieważ słabo walczył.
Obcy z II cz. te które widzimy w scenach walki byli wojownikami. Jak ripley jest w gnieździe są tam robotnice.
w IIIcz. był raczej wojownikiem bo miał chronić ripley. Nie wiem skąd się wzięlo takie coś jak ,,zwiadowca''.
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-26 14:37:46
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



Filmowcy tak jak rysownicy komiksow, maja rozniace sie od siebie style.
Kazdy nowy film przyniosl nam nowy wyglad Obcego, a teraz my staramy sie tlumaczyc roznice w aparycji...
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2012-05-26 18:44:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
fakk3




Corporal
Dołączył: 2010-07-09
Posty: 88



Dokładnie...

Nie było żadnych robotnic, żołnierzy i innych pierdół. Tylko wizja twórców zmieniała wygląd obcego.
2012-05-27 01:46:15
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 8808909 Odpowiedz z cytatem
XenoWarrior6
Organizm doskonały.



First Sergeant
Dołączył: 2012-02-22
Posty: 216



fakk3 napisał:
Dokładnie...

Nie było żadnych robotnic, żołnierzy i innych pierdół. Tylko wizja twórców zmieniała wygląd obcego.


Dla mnie jest tylko jeden niezmienny wygląd Obcwgo z 1.
Wiedziałem że już mnie zaczniecie krytykować za ren temat. Ech...jakoś się żyje
____________________________________
-Well that's great! That just fucking great man! What now the fuck are we supposed to do?! We're in some real pretty shit now man!
-Are you finished?!
-That's it man! Game over man! Game over! What the fuck are gonna do now?! What are we gonna do?!
2012-05-27 11:05:22
Zobacz profil autora Wyślij email Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora brak metan Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB