Wspólne forum dyskusyjne stron:
www.aliens.ibt.pl
aliens.g4sa.net
www.fiorina.prv.pl

| PROFIL | REJESTRACJA | LOGOWANIE | SZUKAJ | TEMATY | UŻYTKOWNICY | PRYWATNE WIADOMOŚCI |
<< Poprzedni temat :: Nastepny temat >>   Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu
Autor Temat: Scanlation
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Mam podobne odczucia odnośnie Prometeusza. Pierwsze dwa numery były świetne potem niestety dostaliśmy po prostu kolejną masakrę z Obcymi. Bardziej to przypominało jakiś typowy komiks o Obcych niż Prometeusza. Wydaje mi się, że obecna seria „Aliens” bardziej przypomina "Prometeusza"Wink

Wkurza mnie też, że w każdej z tych nowych serii twórcy tak bardzo olali postać naszego kochanego Xenomorpha. Obcy jest w każdym z tych komiksów przedstawiany jako bezmózgie mięso armatnie/maszyna do zabijania (no może oprócz, właśnie, końcówki "Prometeusza" i "AVP" - tam służą Eldenowi...)
2014-12-16 19:43:33
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



predek 3 gotowy - seria sie rozkreca, mimo slabej kreski i kilku wpadek zdobyli mnie kilkoma ostatnimi stronami - przedostatnia strona: miodzio - predator stojacy naprzeciw inzyniera (kalka reklamy komiksu batman vs. predator - hunter or hunted?), natomiast ostatnia strona (okladka nastepnej czesci) - kalka okladki komiksu wydanego tez w Polsce Aliens vs. Predator, tylko ze zamiast obcego jest predator, a na miejscu predatora jest inzynierek - kreska gorsza niz w tamtej okladce, ale bardzo ladne nawiazanie. szykuje sie niezla rozpierducha w ostatniej czesci.
co mi sie nie podobalo: predzio biegajacy przez niemal caly rozdzial na smyczy niczym piesek galgo, grzecznie stoi obok gdy ludzie rozmawiaja. predzio rozpalajacy ognisko za pomoca shoulder guna. angela bardzo szybko wybaczyla galgo za spieprzenie z planety w serii prometeusz: tyle ofiar to pochlonelo, a ona daje mu tylko w morde, no coz...
2014-12-18 16:58:44
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



aliens f&s czworka gotowa. w sumie zakonczenie serii nijakie, russel snuje sie po planecie - wszystkiego sie probuje domyslic sam, rozgryzc, ale koniec koncow go*no z tego wynika. w ogole mieszkanie obok obcych i swobodne poruszanie sie nie wchodziloby w gre, a co dopiero lazenie na cmentarz i dogladanie grobow. bosh...
widac na jednym obrazku, ze cos sie stalo z komora jednego inzyniera. wiec to pewnie bedzie ten snujacy sie w serii prometeusz i predator... tylko co on tam bedzie robil tak dlugo... kontynuowal eksperymenty?
ciekawy motyw z gora - ludzki sygnal - co to takiego bedzie?

male podsumowanie chronologiczne:
aliens f&s dzieje sie: od lipiec 2179 (wydarzenia na acheronie) do grudnia 2179
prometeusz f&s: kwiecien 2090 (inzynier juz sobie lazil po lv-223), calosc w styczniu 2219
avp f&s: styczen 2219 - ??
predzio f&s: styczen 2219 - ?? (retrospekcje 2107 (predator), 2216(Galgo))
2015-01-02 20:57:29
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Sporo pytań pozostało bez odpowiedzi. Ciekawe czy wyjdzie jakaś kolejna seria "Aliens" czy może wszystko wyjaśni się w "Prometheus - Omega". Podobał mi się klimat tej ostatniej części i walka Russela z resztkami Cale'a. Było w tym coś smutnego Smile
2015-01-04 01:55:56
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



I ostatni AvsP za nami, seria moim zdaniem najslabsza. Nic ciekawego z niej nie wynika poza tym, ze black goo dziala tak, ze nadal nie wiemy jaki jest jego cel.
Ogolnie mam wrazenie ze tworcy wszystkich tych serii chcieli pokazac cos monumentalnego i moze mieli na to pomysl, ale pod koniec przytlumila ich mysl, ze moze Ridley Scott przy Prometeuszu 2 moze chciec miec inne wyjasnienia co do pochodzenia inzynierow/czarnego goo etc. wiec troszke podraznili czytelnika i pozostawili go z niedosytem.
Zobaczymy co bedzie jeszcze w tym Prometeuszu Omega, bo w ostatniej czesci Predatora wiadomo, ze bedzie rozpierducha i nic poza tym...
2015-01-27 20:54:46
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Ten zmutowany Predator był beznadziejny, sądziłem, ze zrobią z niego jakiegoś ultra bossa, który rozerwie cały statek na strzępy, a to taka wyglądająca jak pokemon popierdółka… biega sobie po statku, słucha co nawija równie śmieszny Elden ehhh...Na dodatek dostaliśmy jeszcze Hulka;) Bez wątpienia jest to najgorsza z tych czterech serii, aczkolwiek najlepiej narysowana.
2015-01-31 12:28:57
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



Predek 4 juz za nami. Tak jak sie spodziewalem - wiekszosc komiksu to wielka rozpierducha miedzy Pred. a Inz. Na koncu pojawia sie wzmianka o tajemniczym sygnale z gory, ale oczywiscie szybko zostaje zbagatelizowana. Geez.
Na poczatku myslalem ze ten komiks ma najgorsza kreske (taka troche niedbala), ale nawet ciekawie sie prezentowala.
2015-02-02 20:11:09
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



prometeusz omega juz za nami. kreska bardzo mi sie podobala, graficznie majstersztyk - niektore ujecia sa takie "filmowe" (np. elden wychodzacy z plonacego wraku). ale ogolnie pozostaje jakis niedosyt fabularny... niby watki zostaja zamkniete (sygnal w gorze, onager), ale nie jestem usatysfakcjonowany.
elden jest jakis inny niz poprzednich seriach, jakby niesmiertelnosc przestala u niego dzialac. nie wyjasniaja dlaczego wrocil, przeciez juz daleko zdazyli zaleciec tym statkiem - wiec po co wracac i do tego niszczyc statek podczas ladowania?
nagle wpadaja na pomysl wykorzystania statku onagera z serii aliens - a czemu na to wczesniej nie wpadli, przeciez musial tam byc jakis nadajnik, wiec to bylo mozliwe jedyne miejsce, ktore pozwoliloby im sie wyrwac z lv-223...
ps. czy angela nie przypomina wam tutaj odrobine lary croft?
2015-02-13 21:53:37
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Jednym słowem Lipa jak dla mnie. Ciągle liczyłem na coś dużego, coś co sprawi, że doznam szczękopadu, a tym czasem...KONIEC. Plus za oprawę graficzną, reszta mnie zawiodła.

Fakt, Angela bardzo przypomina w tym komiksie Larę (kadr z łukiem i wszystko jasne) Smile
2015-02-14 12:24:03
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



z braku laku wrzucilem tlumaczenie nowej wspanialej serii Archie vs Predator. jak to tlumaczylem to sie zastanawialem po co ja to robie, wiec nie ma pewnosci czy kolejne czesci tez przetlumacze.

jak przejrzycie to dowiecie sie skad te watpliwosci Wink
2015-05-02 21:33:55
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



Archie to niezły kozak ostatnio miał także do czynienia z żywymi trupami Laughing
2015-05-02 23:12:06
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



Archie numer 2 juz gotowy.
2015-05-28 00:35:20
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



Archie numer 3 juz gotowy.
2015-07-27 06:58:19
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



Wyglada na to ze nasze komiksowe potworki siegaja powoli dna: najpierw predator walczyl z archiem, a teraz obcy ida na solo z vampirellą. Oj zle sie dzieje...

Pierwsza czesc po polsku do obadania wiadomo gdzie...
2015-09-09 22:24:14
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



To się Vampirella za duzo nie napije Very Happy
2015-09-10 12:13:36
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
johnny




Second Lieutenant
Dołączył: 2003-07-12
Posty: 337



tak dla wiadomosci, szykuje sie niezly rok jesli chodzi o komiksy z universum obcych/predatorow - ruszyla nowa seria Life & Death (z wkladki wynika ze bedzie 17 czesci - zapewne cos w stylu fire and stone - przemieszanie preda/prometheusa/aliena/avp - 4x4 + 1 extra).
Poza tym Aliens Defiance.

A jeszcze poza tym to przegapilem jedna short story z Dark Horse Presents z 2014 roku - lekkie nawiazanie do wydarzen z Aliens Fire & Stone z punktu widzenia Hicksa.
Wiadomo gdzie mozna znalezc wersje PL...
2016-03-24 22:31:59
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



W końcu znalazłem trochę czasu żeby nadrobić vampirellę i obcego do końca. Jak zawsze świetna robota, wielkie dzięki również za nowego Predatora! Smile

PS. Czy nowy Aliens nie będzie przypadkiem połączony z komiksem Aliens "Fast track to heaven"?
2016-04-10 14:53:41
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



"Aliens Defiance" jest o wiele lepiej rysowany od "Life & Death" ale i tak cieszy że komiksowy OBCY ma się nieźle Smile

Widziałem johnny że tłumaczysz te rzeczy więc wielkie dzięki! Smile
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]


Ostatnio zmieniony przez Dill-On dnia 2016-11-07 22:18:41, w całości zmieniany 1 raz
2016-10-27 23:52:58
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
LUPUS




Corporal
Dołączył: 2010-06-29
Posty: 83



"Aliens - Defiance" jest rewelacyjny pod względem oprawy graficznej, historia też się przyjemnie rozwija, całkiem zacny klimat do tego mamy nawiązania do "Alien - Isolation", każda część zaczyna się w bardzo filmowy sposób, podoba mi się ten pomysł Smile

"Aliens - Life and Death" wygląda za to okropnie, jak na razie najgorzej rysowana część "Life and Death" jak dla mnie...kto wybiera tych rysowników :/

I małe sprostowanie to nie ja tłumaczę tylko johnny Smile Ja jestem tylko bardzo wdzięcznym pobierającym Smile
2016-11-07 12:15:51
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 1584572 Odpowiedz z cytatem
Dill-On




Major
Dołączył: 2008-01-20
Posty: 995



borze teraz widzę że użyłem Twojego nicku myśląc o johnnym oczywiście, już się poprawiam
____________________________________
http://alienschamber.blogspot.com/

[img]http://www.mediafire.com/convkey/6eb7/v2c5f7k7bdcvkhcfg.jpg[/img]
2016-11-07 22:17:34
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora 7280383 Odpowiedz z cytatem
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona: Poprzednia  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następna Tematy    Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

 


Powered by phpBB